کد خبر: 4982
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: کاهش ۲۰ درصدی تورم، خونریزی پیکر اقتصاد را بند آورد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: کاهش ۲۰ درصدی تورم، خونریزی پیکر اقتصاد را بند آورد


معاون پارلماني رئيس‌جمهور گفت: تورم 44 درصدي که به مثابه خونريزي در پيکر اقتصاد کشور بود و آن را تهديد مي‌کرد، با استفاده از نظرات کارشناسان اقتصادي و پيگيري دولت، کنترل و در نهايت شاهد کاهش 20 درصدي آن هستيم.
به گزارش ايسنا ، حجت‌الاسلام و المسليمن "مجيد انصاري"    اظهار کرد: هفته دولت فرصت اظهار خدماتي است که در عرصه دولتي براي مردم انجام گرفته است تا استکبار بداند طي 35 سال گذشته علي‌رغم همه دشمني‌هايي که داشته، با حضور مردم و دلسوزي مسوولان به خوبي راه انقلاب پيش رفته است.
وي افزود: تاکيد دولت تدبير و اميد در حوزه‌هاي مختلف است که در عرصه داخلي اين توجه بر مسئله اقتصاد معطوف است و طي يک سال گذشته به طور جدي در اين زمينه وارد شده است.
معاون پارلماني رئيس‌جمهور با بيان اين‌که رکود و بيکاري از جمله مسايل مهم در کشور است، تاکيد کرد: امسال بودجه عمراني کشور از 23 هزار ميليارد سال گذشته به 50 هزار ميليارد تومان افزايش پيدا کرده است که با تخصيص آن طي چند هفته آينده شاهد گشايش در طرح‌هاي عمراني باشيم که به نوبه خود زمينه اشتغال را نيز فراهم خواهد کرد.
اين مسوول با بيان اين‌که جذب سرمايه‌گذاري به ويژه سرمايه‌هاي خارجي سهم مهمي در توسعه اقتصادي دارد، گفت: تلاش شده است تا با معرفي چهره مثبتي که اسرائيل در تلاش بود تا جو ايران‌هراسي را در جهان رقم بزند، سرمايه‌گذاران خارجي را به ايران جذب کنيم.
معاون پارلماني رئيس‌جمهور با تاکيد بر اين‌که ايجاد بستر عادلانه براي همه مردم مورد توجه دولت است، تصريح کرد: روابط خارجي کشور بر پايه حفظ منافع ملي و عزت ملت ايران است.
انصاري خاطرنشان کرد: بخش کشاورزي نيز از ديگر اولويت‌هاي دولت تدبير و اميد است که با موافقت مقام معظم رهبري و با هدف کنترل آب‌هاي مرزي و توسعه منابع آبي بخش کشاورزي 8 ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي مورد استفاده قرار گيرد.