معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: کاهش ۲۰ درصدی تورم، خونریزی پیکر اقتصاد را بند آورد

0
۳۰۰ بازدید

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تورم ۴۴ درصدی که به مثابه خونریزی در پیکر اقتصاد کشور بود و آن را تهدید می‌کرد، با استفاده از نظرات کارشناسان اقتصادی و پیگیری دولت، کنترل و در نهایت شاهد کاهش ۲۰ درصدی آن هستیم.
به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام و المسلیمن “مجید انصاری”    اظهار کرد: هفته دولت فرصت اظهار خدماتی است که در عرصه دولتی برای مردم انجام گرفته است تا استکبار بداند طی ۳۵ سال گذشته علی‌رغم همه دشمنی‌هایی که داشته، با حضور مردم و دلسوزی مسوولان به خوبی راه انقلاب پیش رفته است.
وی افزود: تاکید دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف است که در عرصه داخلی این توجه بر مسئله اقتصاد معطوف است و طی یک سال گذشته به طور جدی در این زمینه وارد شده است.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان این‌که رکود و بیکاری از جمله مسایل مهم در کشور است، تاکید کرد: امسال بودجه عمرانی کشور از ۲۳ هزار میلیارد سال گذشته به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که با تخصیص آن طی چند هفته آینده شاهد گشایش در طرح‌های عمرانی باشیم که به نوبه خود زمینه اشتغال را نیز فراهم خواهد کرد.
این مسوول با بیان این‌که جذب سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌های خارجی سهم مهمی در توسعه اقتصادی دارد، گفت: تلاش شده است تا با معرفی چهره مثبتی که اسرائیل در تلاش بود تا جو ایران‌هراسی را در جهان رقم بزند، سرمایه‌گذاران خارجی را به ایران جذب کنیم.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که ایجاد بستر عادلانه برای همه مردم مورد توجه دولت است، تصریح کرد: روابط خارجی کشور بر پایه حفظ منافع ملی و عزت ملت ایران است.
انصاری خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی نیز از دیگر اولویت‌های دولت تدبیر و امید است که با موافقت مقام معظم رهبری و با هدف کنترل آب‌های مرزی و توسعه منابع آبی بخش کشاورزی ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی مورد استفاده قرار گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4982