کد خبر: 3878
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

مطهری: شکسته شدن حرمت انقلاب ، روحانیت و ابهت نظام از دوره احمدی نژاد آغاز شد

مطهری: شکسته شدن حرمت انقلاب ، روحانیت و ابهت نظام از دوره احمدی نژاد آغاز شد


  "علي مطهري" نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه شکسته شدن حرمت انقلاب، روحانيت و ابهت نظام از دوره رياست جمهوري احمدي نژاد آغاز شد، گفت: در 8 سال گذشته جايگاه نظام و مقامات عالي رتبه آن، نزد مردم تنزل پيدا کرد اما حالا بايد به تدريج اين آسيب را ترميم کنيم.
اين عضو فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت افزود: عده اي خود را پدرخوانده انقلاب مي دانند و معتقدند که همه بايد همانند آنها فکر و اظهار نظر کنند که اين امر خطري است که انقلاب را تهديد مي کند و به مرور انقلابيون اوليه و راستين به حاشيه رانده مي شوند و تلاش برخي جريان ها جهت منزوي کردن افراد با سابقه انقلاب است.
مطهري اضافه کرد: اين امر گذشته از هواهاي نفساني، ناشي از امر ديگري است و آن اينکه برخي در کشور اعتقاد دارند که همه بايد مانند آنها فکر کنند. نمونه آن حملات عده اي پس از اظهار نظرهاي انتقادي اخير حجت الاسلام و المسلمين ناطق نوري است.
به گزارش خانه ملت، اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه نمونه ديگر، شکايت تعدادي از نمايندگان از من به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان است، افزود: بسيار مضحک است که چند نماينده از نماينده اي ديگر به خاطر همانند نبودن اظهارنظرها و مواضعش با خودشان شکايت کنند.
مطهري با بيان اينکه اين اقدامات باعث ميدان پيدا کردن افراد فرصت طلب مي شود، ادامه داد: براي حل اين مشکل، افراد مصلح و دلسوز انقلاب و به بيان ديگر دوستان داناي انقلاب بايد مقابل اين افراد که در صورت خوشبيني، دوستان نادان انقلاب و در صورت بدبيني يا واقع بيني، دشمنان داناي انقلاب هستند، بايستند.
وي با اشاره به سخن شهيد مطهري مبني بر اينکه انقلاب فرزند خور نيست بلکه غفلت انقلابيون راستين باعث مي شود انقلاب، فرزندان خود را از بين ببرد و در صورت جلوگيري از رخنه فرصت طلب ها چنين اتفاقي نخواهد افتاد، گفت: وظيفه داريم در مقابل اين گروه اندک ولي پر ادعا بايستيم.