کد خبر: 6035
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳

مسئول اداره مسیل های شهرداری منطقه یک: روزانه ۳ رودخانه ی شمال تهران پاکسازی می شود

مسئول اداره مسیل های شهرداری منطقه یک: روزانه ۳ رودخانه ی شمال تهران پاکسازی می شود

به منظور جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه و جاری شدن سیل، طبق برنامه زمانی روزانه ۳ رودخانه در شمال تهران لایروبی و پاکسازی می شود.


به گزارش جهان اقتصاد از  روابط عمومی شهرداری منطقه یک،  عبدا... پرویزی مسئول اداره مسیل های این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با حضور بیش از ۲۹  کارگر لایروب عملیات پاکسازی ۱۱ مسیل شمال تهران روزانه انجام می شود، به طوری که برخی از مسیل ها ۲ تا ۳ بار در هفته لایروبی و پاکسازی می شوند تا وقوع سیلاب و احتمال خطر پذیری در مسیل های شمال تهران کنترل شود.
وی بیشترین حجم ضایعات جمع آوری شده از مسیل ها را مربوط به زباله های تر و خشک دانست و گفت: مسیل هایی که در مجاورت مراکز پر تردد شمال تهران مانند مسیل مقصودبیک و یا مورد استقبال جمع کثیری از شهروندان در روزهای پایانی هفته مانند جمشیدیه ، دربند، درکه و دارآباد قرار دارند به دلیل رها سازی زباله توسط شهروندان ، بیشترین حجم ضایعات جمع آوری شده را دارند.
پرویزی خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه اول سال به دلیل بارندگی اندک حجم رسوبات جمع آوری شده از مسیل ها کم بود و در ازای آن زباله های رها شده در مسیل ها بیشترین حجم را به خود اختصاص داده بود.