یکشنبه 21 خرداد، 1402

کدخبر: 7440 16:40:24 1393-09-07
مسئله این است؛اونس طلا، افزایش یا کاهش

مسئله این است؛اونس طلا، افزایش یا کاهش

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مسئله این است؛اونس طلا، افزایش یا کاهش

مسئله این است؛اونس طلا، افزایش یا کاهش

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

پایگاه اینترنتی ماتلی فول: ۳ دلیل برای عدم افزایش احتمالی قیمت طلا در کوتاه مدت وجود دارد. نخستین عامل تعیین کننده و مهم ادامه تقویت ارزش دلار خواهد بود. به صورت تاریخی روند تحولات ارزش دلار و قیمت طلا در مسیری معکوس حرکت کرده اند.

 

افزایش ارزش دلار در ماه های اخیر فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است. ادامه مشکلات اقتصادی در اروپا، ژاپن و اخیرا چین و سایر کشورهای نوظهور تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی داشته است و این مساله خبر بدی برای سرمایه گذاران بازار طلا است.سرمایه گذاران بین المللی معمولا در شرایط بحران ها و تنش های سیاسی اقدام به خرید طلا می کنند ولی داستان امسال متفاوت است. بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا موجب شده تا علی رغم بحران اوکراین و اقدامات تروریستی داعش در خاور میانه سرمایه گذاران بین المللی تمایل چندانی برای خرید طلا نداشته باشند.

دومین عامل مهم و موثر بر قیمت طلا نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا در ماه های آینده است. افزایش نرخ بهره آمریکا بی شک موجب افزایش ارزش دلار خواهد شد و این مساله جذابیت دلار برای سرمایه گذاران را افزایش خواهد داد.این در شرایطی است که بانک های مرکزی اروپا ژاپن و چین اجرای سیاست های محرک پولی جدید را در اولویت قرار داده اند.خبر بدتر برای سرمایه گذاران بازار طلا این است که افت قیمت نفت نیز موجب کاهش فشارهای تورمی شده و این مساله نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.سومین علت نیز ادامه روند صعودی خروج طلا از صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان است. حدود ۳۵ درصد تقاضای جهانی طلا از سوی سرمایه گذاران است و ادامه روند خروج و فروش ذخایر طلا خبر بسیار بدی خواهد بود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |