کد خبر: 3774
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

لاریجانی: دولت‌های غربی از بی‌حیایی سیاسی در عرصه بین‌الملل حمایت می‌کنند

لاریجانی: دولت‌های غربی از بی‌حیایی سیاسی در عرصه بین‌الملل حمایت می‌کنند


رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: سناريوهايي نظير ايجاد کوره‌هاي آدم سوزي براي کشتن يهودي‌ها ويا حراج اموال آن‌ها در بانک‌هاي سوئيس براي ساختن سرزميني خاص يهوديان تبليغات شده است.
به گزارش ايسنا، دکتر علي لاريجاني در جمع راهپيمايان استان البرز، با اشاره به عوامل پشت صحنه در آوارگي مردم مظلوم سرزمين فلسطين اظهار کرد: در خلال جنگ جهاني ادعاهايي از سوي آلمان و انگليس نظير ايجاد کوره‌هاي آدم‌سوزي براي کشتن يهودي‌ها و با حراج اموال آن‌ها در بانک‌هاي سوييس مطرح شد که از آن به عنوان هولوکاست و وقايعي از اين دست ياد مي‌شود که تمامي اين سناريوها براي ساختن سرزميني خاص يهوديان تبليغات شد. پس از اين وقايع وزير انگليس نامه‌اي مي‌نويسد که مردم يهود نياز به وطن دارند و اين تبليغات را در فلسطين جانمايي مي‌کنند.
وي با بيان اين‌که "اگر ادعا مي‌شود در آلمان و انگليس يه يهود اجحافي شده است چرا فلسطين و مردم مسلمان اين سرزمين بايد آواره و سرگردان شوند؟" افزود: اگر در سويس اموال يهود از بين رفته چه ربطي به فلسطين دارد؟ تمامي اين اتفاقات حاکي از توطئه‌هاي پشت پرده‌اي بود که در گذشت زمان آشکارتر مي‌شود.
وي افزود: کدام اديان اين ادعا را دارند که يهود دارد؟ مگر کسي که عضو هر ديني باشد بايد وطني خاص داشته باشد؟ مسئله دين يهود نيست، مسئله قوم يهود در خاورميانه ماجرايي بود تا چند دهه مسلمانان را درگير کند.
لاريجاني ادامه داد: به تاراج گذاشتن زمين‌هاي فلسطيني‌ها ، خريد آن‌ها و کوچ اين ملت با حضور گروه‌هاي تروريستي آغاز شد و هرچند از سال 1948 با اعلام دولت رژيم صهيونيستي و قطعنامه دو بخشي ساختن اراضي فلسطين و يهود به ظاهر در صدد ايجاد صلح بودند اما با زيرپا گذاشته شدن اين قطعنامه و توسعه زمين‌هاي اسرائيل و آوارگي مردم اين سرزمين در صحراي مصر و.. کشورگشايي‌ها آغاز شد.
وي با اشاره به اين‌که "امام راحل همواره اين روزها را پيش‌بيني مي‌کردند"، خاطرنشان کرد: اين‌که امام هميشه نسبت به جريان صهيونيست‌ها اعلام خطر مي‌کردند به اين جهت بود که ماجرا را به دقت مي‌دانستند و درک دقيقي از اين قوميت داشتند. ايشان از بدو حضور در صحنه اجتماع و سياست همواره يادآور بودند که ادعاهاي رژيم صهيونيستي با عملکردشان سازگار نيست؛ زيرا اگر در جايي ديگر ظلمي شده چرا به مردم فلسطين با ستم شود؟
رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: پس مسئله چيز ديگري است و در واقع سوءاستفاده از اين بستر بوده است و توطئه‌اي که بعدها با تئوري از نيل تا فرات برملا مي‌شود.
وي افزود: اين در حالي است که اگر انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي و قدرت امروز فلسطين نبود بسياري از کشورها در تصرف اسرائيل قرار مي‌گرفت.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به 16 طرح صلح در حمايت از فلسطين و همزمان آوارگي و پناهندگي عده اي در لبنان، سوريه، اردن و... افزود: مردم مظلوم فلسطين با اين سناريوها بيش از 60 سال آوارگي را تحمل مي‌کنند.
وي در محور ديگري از سخنان خود ضمن تحليل استراتژي‌هاي اسرائيل در مقابل شکست از مسلمانان در جنگ 33 روز لبنان ؛ وقايع داخلي را بررسي کرد و گفت: بعد از جنگ 33 روزه و شکست اسرائيل به لبنان؛ اين کشور بايد تاوان خود را به نوعي پس مي‌داد؛ چراکه در اين جنگ و شکست سيلي محکمي از مسلمانان خورد. بعد جنگ 22 روز غزه و با فاصله 2 سال، روحيه مقاومت باعث شد اسراييل دومين شکست را هم بخورد و اين برايش گران تمام شد و جالب است مجدد ظرف دو سال بعد جنگ 8 روزه را هم رقم زدند و اين بار از همه امکانات استفاده کرد که سرکوبي جدي بوجود بياورد و از اين امکاني در اختيار نيروهاي مقاومت قرار گرفته بود شوکه شد.
رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: اين جنگ اخير که جنگ سوم غزه است تا امروز 18 روز است ادامه دارد و طي آن صدها شهيد و هزاران مجروح در بمباران ها روي زمين مانده است، اين درحالي است که نخست وزير رژيم صهيونيستي مدارس غزه را علني مورد هجمه قرار مي‌دهد. امريکايي‌ها هم بي‌سابقه علناً حمايت خود را اعلام کرده‌اند؛ بي حيايي سياسي در عرصه بين‌المللي بوجود آمده و دولت‌هاي غربي هم حمايت مي‌کنند به نحوي که دبيرکل سازمان ملل در اسرائيل اظهار هم دردي با اسرائيل مي‌کند و حرفي از رژيم صهيونيستي نمي‌زند.
وي علل و عوامل توسعه حملات رژيم صهيونيستي عليه مسمانان را تشريح کرد و با طرح اين سئوال که "چه عواملي موجب دامن زدن به اتفاقات اخير شده است؟ " اظهارکرد: شرايط به هم ريخته و بحران در کشورهاي اسلامي منطقه، رژيم صهيونيستي را وسوسه کرد.
وي افزود: در بدو امر براي سوريه مشکل بوجود آوردند و به بهانه‌هاي مختلف بحران‌ساز شدند و پس از آن رقابت‌هاي بيجا در کشورهاي اسلامي توان مسلمانان را کاهش داد؛ در واقع اين بحران‌ها بنزين روي آتش بود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ايجاد درگيري‌هاي توريستي و افراطي در داخل امت اسلامي نيز از سوي ديگر موجب دامن زدن به وقايع اخير شده است.
وي افزود: در اين ميان پيدا شدن حضور دو گروه داعش و صهيونيست فرا روي فلسطين شرايط فلسطين را دشوار تر ساخته است و جريان صهيونيستي از وقايع اخير به نحوي روحيه گرفته است و علاوه بر بحران‌ها در کشورهاي اسلامي و قيام و انقلاب؛ دو دودستگي ها و درگيري ، انرژي زيادي را از مسلمانان گرفته است.
وي با بيان اين‌که "کشورهايي که ايجاد وسوسه کرده‌اند بايد از اين شرايط پند بگيرند"؛ افزود: برخي از ناداني‌هاي منطقه و تفرقه‌هاي ايجاد شده بايد فرصت وحدت باشد و اين راه درست است.
لاريجاني اظهار کرد: اين خشونت‌هاي اسرائيل آبروي رژيم صهيونيستي را برده و امروز به عنوان جريان رژيم ياقي و آدم کش شناخته شده است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود حمايت کشورمان از ملت مظلوم فلسطين را ستودني دانست و خطاب به برخي کشورهايي که سکوت اختيار کرده اند، تصريح کرد: اين بي‌غيرتي است که مسلماني فرياد مظلوميت سردهند و عده اي سکوت اختيار کنند.
وي در ادامه با اشاره به اين‌که "مردم فلسطين در شرايط کنوني بيش از تجهيزات نظامي به امکانات اوليه نياز دارند"، افزود: دارو، غذا و امکانات اوليه براي زندگي مهمترين نياز مردم فلسطين است و بايد هر چه سريعتر ساير کشورها نيز نسبت به اعزام بسته‌هاي کمک‌رساني اقدام کنند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: در حال حاضر تنها کشور ايران است که در اين خصوص پيشقدم شده و اين افتخار ملت ايران است که در حافظه تاريخي جهان ثبت و ضبط خواهد شد.
وي در پايان حضور گسترده مردم در راهپيمايي روز جهاني قدس در کشور را همراستا با ساير ملل را چشم گير دانست و گفت: راهپيمايي امروز مسير قدس و راه مردم فلسطين را روشن کرد و ان‌شاالله خاتمه اي بر آلام ملت مظلوم سرزمين زيتون خواهد بود.