کارخانه‌های جدید فولادی نزدیک دریا ساخته می‌شوند

0
۲۴۸ بازدید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کارخانه های فولاد باید نزدیک دریا ساخته شوند و به همین دلیل درنظر است تا در مناطق نزدیک به خلیج فارس و دریای عمان واحدهای تولید فولاد با ظرفیت ۱۰ میلیون تن احداث شود.

به گزارش مهر، مهدی کرباسیان با بیان اینکه کارخانه های فولاد نیاز مبرم به آب دارند، تصریح کرد: برای کمبود آب باید تمهیدات مناسبی اندیشیده شود که یکی از تمهیدات می تواند استفاده چندباره از آب در کارخانه های فولادی باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم مکان یابی صحیح برای اجرای طرح های فولادی تاکید کرد و افزود: ایران خاستگاه و پایگاه توسعه ای صنعت فولاد است و دولت نسبت به سرنوشت مجموعه های فولادی بی تفاوت نیست.
کرباسیان از نهایی شدن طرح جامع فولاد تا پایان شهریور ماه جاری خبر داد و گفت: با ایجاد کارخانه های جدید فولاد در بندرعباس و مناطق نزدیک به دریا می توان در تولید فولاد خودکفا شد و از سویی بحران کمبود آب برای صنعت فولاد را پشت سر گذاشت .
 وی با بیان اینکه یکی از فعالیت های ایمیدرو، حل مشکل کم آبی واحدهای فولادی است، افزود: چنانچه فناوری برخی از واحدهای فولادی قدیمی تغییر کند، این مسئله ما را به سمت کاهش مصرف آب هدایت می کند.
کرباسیان در عین حال مدیریت مصارف آب کشاورزی را یکی از راهکارها عنوان کرد و افزود: چنانچه در بخش کشاورزی به میزان ۱۰ درصد مصرف آب بهبود یابد، می توان پروژه های جدید صنعتی در شهرهای مختلف تعریف کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5146