قرائت گزارش تخلف ۷۰۰۰ میلیاردی در انتظار دستور لاریجانی

0
۲۵۲ بازدید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش بررسی رانت ۷۰۰۰ میلیاردی که در دولت قبل رخ داده بود، نهایی شده است، گفت: قرائت این گزارش در انتظار دستور رئیس مجلس است.

ارسلان فتحی‌پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره پیگیری‌های نمایندگان و نتیجه نهایی رانت هفت هزار میلیاردی، گفت: رانت هفت هزار میلیاردی که توسط سه صراف و برخی مقامات دولت گذشته انجام شده بود، پیگیری شد و گزارش‌های مربوطه در این زمینه به مرحله نهایی رسیده است و هم‌اکنون منتظر دستور رئیس مجلس هستیم.

وی افزود: آقای لاریجانی باید به هیات رئیسه دستور دهند تا قرائت این گزارش در صحن علنی مجلس انجام شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رانت اخیری که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به یک شرکت داده شده است، تصریح کرد: گزارش‌های مربوطه در این زمینه تکمیل شده و در آینده‌ای نزدیک بنا به موافقت هیات رئیسه در صحن علنی قرائت خواهد شد.

فتحی‌پور با بیان اینکه افراد ناپاک در همه دولت‌ها وجود دارند و رانت‌ها در همه جا امکان دارد که رخ دهد، گفت: قانون بانکی و پولی کشور فرسوده است و باید اصلاح شود که ما در همین زمینه از دولت گذشته و همچنین دولت و آقای روحانی خواستیم که اصلاح قانون نظام بانکی را به مجلس بیاورد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا ما همچنان شاهد وجود رانت از دولت گذشته تاکنون هستیم، گفت: بله، بالاخره در تمام دولت‌ها بحث فساد اقتصادی وجود دارد و ما نیز شاهد این مسائل هستیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=6785