ضرورت رفع مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی برای تحقق جهش تولید

0
۳۹۲ بازدید

گروه تولید-مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: قرار است در سال جاری یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد را در کشور احیا کنیم که سهم استان آذربایجان شرقی از این تعداد حدود ۹۰ واحد و در واقع ۵٫۵ درصد سهم کشوری است.

به گزارش جهان اقتصاد، محسن صالحی نیا با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی در شرایط کرونایی، اضافه کرد: فعالیت واحدهای تولیدی‌ مستقر در شهرک‌های صنعتی هر ساله در ایام عید نوروز تعطیل می‌شود و امسال نیز باتوجه به شرایط خاص کشور، هرچند با محدودیت‌های صادراتی و تولید مواجه بودیم؛ اما فعالیت‌های آن به صورت کامل متوقف نشده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توانسته‌ایم تولید را سرپا نگه داریم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در شرایط فعلی کشور، تولید، امر بسیار ضروری بوده و با زنده نگه داشتن چرخه‌های اقتصادی کشور می‌توانیم نقشی در اقتصاد کشور داشته باشیم؛ از این رو تمامی واحدهای صنعتی در تلاش هستند تا تولید را از حالت رکود به سمت بهبود ببرند.

صالحی نیا در خصوص جایگاه استان آذربایجان شرقی در حوزه شهرک‌های صنعتی، عنوان کرد: استان آذربایجان شرقی از لحاظ تولید صنعتی، ظرفیت مهندسی و بهره‌وری جزو استان‌های برخوردار بوده و بسیاری از صنایع این استان از قدمت بالایی برخوردار هستند؛ به طوری‌که شش درصد شهرک‌های صنعتی کشور در این استان واقع شده است.

وی با بیان این‌که آذربایجان شرقی در رابطه با نیروی متخصص جزو استان‌های شاخص کشور است، تصریح کرد: حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان انجام گرفته و سعی‌ می‌کنیم تصمیماتی که در رابطه با شهرک‌های صنعتی در وزارتخانه گرفته می‌شود در جهت بهبود کارهای تولید کنندگان باشد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: با سفر به استان آذربایجان شرقی فرصتی مهیا شد تا مشکلات برخی از شهرک‌های صنعتی از جمله شهرک بعثت که مسائلی در رابطه با زمین و اسناد دارند را مرتفع کنیم؛ چرا که در این شهرک‌ها سرمایه گذاری‌های خوبی انجام شده و دارای تجهیزات و ماشین آلات بروز و استاندارد هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=106300