کد خبر: 6495
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۳

شورای جهانی طلا : روند نزولی قیمت طلا دوام نخواهد داشت

شورای جهانی طلا : روند نزولی قیمت طلا دوام نخواهد داشت

شورای جهانی طلا بر این باور است که علی رغم کاهش شدید قیمت طلا در روزهای اخیر و ثبت قیمت 1160 دلاری که پایین ترین قیمت در 4 سال اخیر به شمار می رود روند نزولی قیمت طلا موقتی و زود گذر خواهد بود.

شورای جهانی طلا اعلام کرد که با توجه به افزایش هزینه های تولید طلا روند نزولی قیمت این فلز زرد در بازارهای بین المللی پایدار نخواهد بود.بر اساس این گزارش شورای جهانی طلا بر این باور است که افزایش نرخ بهره آمریکا عامل اصلی و تعیین کننده تحولات قیمت طلا نخواهد بود. بر اساس برآورد صورت گرفته از سوی شورای جهانی طلا هزینه تولید هر اونس طلا در شرایط کنونی 1350 دلار است و ادامه روند نزولی قیمت موجب کاهش تولید طلا از سوی بسیاری از شرکت های معدنی خواهد شد.

شورای جهانی طلا افزود: گرچه قیمت طلا می تواند به علت برخی عوامل به کمتر از هزینه تولی خود کاهش یابد ولی این مساله چندان دوام نخواهد داشت. افزایش قیمت طلا در سال 2011 میلادی به بیش از 1900 دلار موجب شد تا برخی از شرکت های معدنی جهان به سوی تولید طلا روی آورند ولی کاهش مجدد قیمت طلا فشار زیادی را به این شرکت ها وارد کرده و احتمال متوقف شدن تولید آنها وجود دارد.شورای جهانی طلا بر این باور است که افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا تاثیری بر کاهش قیمت طلا نخواهد داشت.