کد خبر: 2209
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

شهرداری احمدی‌نژاد آثارم را به یغما برد

شهرداری احمدی‌نژاد آثارم را به یغما برد

پرويز تناولي در نامه‌اي به حسن روحاني از وي براي بازگرداندن آثار مورد مناقشه‌اش با سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، کمک خواست‎.


‎در اين نامه آمده است: به استحضار مي‌رساند بيش از 10 سال است شهرداري تهران 57 قطعه از آثارم را برخلاف قانون از خانه‌ام برده است. در اين مدت طولاني براي بازپس‌گيري آثارم به هر دري زده‌ام، اما نتيجه‌اي نگرفته‌ام. پس از انتخاب جنابعالي و پديدار شدن روزنه‌هاي اميد مصمم به پيگيري مجدد شدم و پرونده را به آقاي صدرالدين ماحوزي از وکلاي متعين و قدماي جامعه وکلا سپردم. ايشان پس از طرح دعوي اقدام به توديع مبلغ 600 ميليون تومان وجه قرارداد 57 اثر به عرضه مستندات کافي در تاريخ 92/11/6 حکمي از شعبه 37 مجتع قضايي شهيد صدر، دائر بر توقيف هر 57 اثر و انتقال آن‌ها به خانه‌اي که در آن زاده شده بودند، کردند؛ اما شهرداري تنها 11 اثر را تحويل داد و از تحويل 46 اثر ديگر سر باز زد‎.
‎علاوه بر تخلف فوق، شهرداري با اعمال نفوذ و علي‌رغم معتبر بودن حکم قبلي، حکم ديگري از همان شعبه دريافت و در روز 25 اسفند 92 با شکستن قفل در و ورود به عنف اقدام به بردن 11 اثر فوق از خانه‌ام کرد. اعمال فوق زير نظر حدود 20 نفر با نهايت خشونت و بي‌ادبي انجام گرفت. آن‌ها علاوه بر توهين، در صدد بيرون کردن دخترم از خانه بودند؛ چرا که خواهان رويت حکم دادگاه شده بود‎.
‎پيشينه اين پرونده به اين قرار است: در خرداد سال 1382 به پيشنهاد شهردار وقت تهران -آقاي ملک مدني- خانه اينجانب در نياوران با عنوان "موزه پرديس تناولي" رسما افتتاح شد، اما عمر موزه کوتاه بود. با روي کار آمدن آقاي احمدي‌نژاد به عنوان شهردار و به دستور ايشان موزه تعطيل و آثارم به مکان‌هاي مختلف شهرداري منتقل شد‎.