سقوط ۱۹ درصدی سهام اپل

0
۱۰۱ بازدید

ارزش سهام اپل در روز گذشته ۵.۶ درصد پایین آمد و ۱۲۰ میلیارد دلار از ارزش بازار اپل را به باد داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس،‌ زمانی که شما درباره بزرگترین شرکت جهان صحبت می‌کنید سخن گفتن از اعداد و ارقام بزرگ و چشمگیر خیلی غیرطبیعی نیست اما اخیرا اتفاقی افتاده که رقم آن بسیار قابل توجه بوده و بعید است سهامداران اپل از دیدن آن خوشحال شوند.

ارزش اپل در ماه آگوست با عبور از ۲ هزار میلیارد دلار این شرکت را به گران‌ترین شرکت در جهان تبدیل کرد. اما استقبال ضعیف از آیفون ۱۲ باعث شده تا سهام این شرکت از بیشینه خود در ماه گذشته ۱۹ درصد سقوط کند و مجموع ارزش اپل ۴۵۰ میلیارد دلار پایین بیاید.

تنها در روز گذشته ارزش سهام اپل ۵.۶ درصد پایین آمد و ۱۲۰ میلیارد دلار از ارزش بازار اپل را به باد داد. در حال حاضر ارزش بازار اپل ۱.۸۵ تریلیون دلار است که با این حساب احتمالا اپل عنوان گران‌ترین شرکت جهان را از دست داده است اما همچنان ارزشمندترین شرکت آمریکاست.

ضرر اپل در این چند روز و از زمان عرضه آیفون ۱۲ بیش از کل ارزش بازار شرکت ویزا است که هفتمین شرکت بزرگ در بورس S&P500 وال استریت به شمار می‌رود. اپل اخیرا اعلام کرده که فروش آیفون ۱۲ نتوانسته انتظارات کارشناسان را برآورده کرده و از میزان پیش‌بینی‌ها پایین‌تر بوده است.

شاخص نزدک صد در بورس وال استریت روز گذشته ۲.۶ درصد ریخت و بدترین روز خود از ماه مارس تا کنون را تجربه کرد. دلیل افت این شاخص پیش‌بینی‌های ناامید کننده از فروش شرکت‌هایی نظیر اپل، توئیتر و فیس بوک بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117672

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید