چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 4035 15:09:41 1393-05-11
سرمایه بانک‌های کشورباید افزایش یابد

سرمایه بانک‌های کشورباید افزایش یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
سرمایه بانک‌های کشورباید افزایش یابد

سرمایه بانک‌های کشورباید افزایش یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر به دنبال ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور هستیم باید سرمایه بانک‌های کشور افزایش یابد

رضا رحمانی با حضور در محل ساختمان جدید اداره شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی اظهار کرد: مجلس در تلاش است تا فعالیت بانک های تخصصی را تعریف شده تر و تخصصی‌تر کند.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا روند فعالیت بانک‌های تخصصی را در طول زمان به سوی تخصصی تر شدن پیش ببریم که از جمله آن ارایه خدمات تخصصی و به کارگیری نیروی کار متخصص است.
رحمانی افزایش سرمایه بانک های کشور را یک ضرورت اجتناب ناپذیر خواند و گفت: افزایش سرمایه بانک های کشور یک ضرورت است، نمی توان در استخر نهنگ پرورش داد باید نهنگ را در اقیانوس پرورش داد.
وی با تاکید بر اینکه برای انجام اقدامات بزرگ اقتصادی نیازمند حمایت های شبکه بانکی از تولید هستیم افزود: اگر توان بانک ها افزایش یابد بدون تردید حمایت از تولید و سرمایه گذاری نیز گسترش می یابد و این امر چرخه اقتصاد پویا و پایدار را می چرخاند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس اضافه کرد: حمایت از صنعت، معدن و کشاورزی و به طور کلی حمایت از تولید یکی از راهکارهای خروج از رکود فعلی اقتصاد کشور است.
وی تزریق نقدینگی به تولید را دارای اثرات ضد تورمی خواند و تصریح کرد: تزریق نقدینگی به تولید نه تنها موجب افزایش تورم نمی شود بلکه اثرات ضد تورمی نیز دارد چرا که با حمایت از تولید عرضه افزایش می یابد و افزایش عرضه کاهش قیمت ها را به دنبال دارد.
رحمانی با بیان اینکه دولت توانسته تورم را نسبتا مهار کند، افزود: مهار تورم اگر با شروع رونق اقتصادی در کشور همراه نباشد اثرات جبران ناپذیری بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت.
وی تاکید کرد: هم اکنون زمان خروج از رکود و رونق اقتصادی است چرا که اگر چنین نشود تبعات بسیار سنگینی بر اشتغال، سرمایه گذاری و تولید و توسعه ملی خواهد داشت.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بانک توسعه تعاون در حمایت از تولید و اشتغال گفت: در حال حاضر ایجاد اشتغال در کشور یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت حیاتی است، در طول سال های 1358 تا 1368 بیش از 20 میلیون تولد ثبت شده است، این تعداد در حال حاضر به مرحله ورود به بازار کار رسیده اند و دنبال شغل هستند.
وی تاکید کرد: هر کسی در هر موقعیتی که بتواند حتی برای یک نفر شغل ایجاد کند یا زمینه ساز حمایت از شغل برآید باید مورد حمایت و تقدیر قرار گیرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |