کد خبر: 11787
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۲۹ فروردین

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۲۹ فروردین

کاهش ۱۲ درصدی بارش ها درسال گذشته

بررسی متوسط میزان بارش ها در ۶ حوضه آبریز اصلی و ۳۰ حوضه آبریز فرعی کشور نشان می دهد که از ابتدای سال آبی جاری تا امروز متوسط میزان بارش ها در سراسر ایران به رقم ۱۷۱ میلیمتر می رسد. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال آبی قبل ۱۹۴ میلیمتر بوده استکه نشان دهنده کاهش ۱۲ درصدی است.

بدهی ۷۰۰ میلیارد تومانی سوخت ایرلاین ها تقسیط شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بدهی ایرلاین‌ها به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بابت خرید سوخت و همچنین به شرکت فرودگاه‌های کشور بابت عوارض فرودگاهی تقسط شده و به تدریج در حال پرداخت است.مقصود اسعدی سامانی اظهار کرد: میزان بدهی ایرلاین‌ها به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در سال گذشته حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بود که بر اساس روال عادی در حال پرداخت است.این در حالی است که از اواخر سال گذشته ایرلاین‌ها هزینه سوخت خود را به صورت نقدی پرداخت می کنند.

تعریض محور هراز در استان تهران رو به پایان است

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تعریض محور هراز در استان تهران امسال به پایان می‌رسد گفت: تا کنون بیش از ۹۵ درصد عملیات اجرایی پروژه انجام شده و کمتر از ۳ کیلومتر تعریض محور در این استان باقی‌مانده است.فریبرز واحدی یادآور شد: برای اجرای پروژه تعریض محور هراز از تهران تا امام‌زاده هاشم و ایمن‌سازی مسیر ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شد.

سیستم کنترل اتوماتیک تخلف لوکوموتیوران را به صفر می رساند

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از تجهیز تمام لوکوموتیوهای کشور به سیستم ATC تا پایان ۹۴ خبر داد و گفت: تراک‌بندی مسیر ریلی تهران-مشهد نیز تا پایان اردیبهشت تحویل بهره‌بردار می‌شود.سعید محمدزاده با اشاره به راه‌اندازی سیستم اتوماتیک کنترل قطار (ATC﴾ مسیر تهران-مشهد در پایان اسفند ۹۳ گفت: این سیستم ظرفیت ریلی را اضافه نمی‌کند اما به ضریب ایمنی سیر و حرکت قطارها می‌افزاید در واقع امکان تخلف لوکوموتیوران را به صفر می‌رساند.

راه‌اندازی نسل سوم اینترنت طی ۱۸ ماه

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: همراه اول در سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۸ سال گذشته برنامه توسعه‌ای خواهد داشت.مهندس وحید صدوقی افزود: ۷۷ میلیون یعنی معادل ۹۶ درصد جامعه از نسل دوم اینترنت در کشور برخوردار هستند، ۱۸ سال طول کشید تا شاهد چنین دستاوردی باشیم، اما اکنون با فراهم بودن زیرساختها در مدت ۱۸ ماه نسل سوم اینترنت را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم.

۲۰ هزار سیم کارت به نام یک نفر!

رئیس اداره امور مشترکین ارتباطات سیار شرکت مخابرات اصفهان گفت: مواردی مانند ثبت ۲۰ ، ۱۵ و ۱۰ هزار سیم کارت به نام یک نفر در این استان وجود داشته که با آن برخورد شده است.فرشته صبایی با بیان اینکه در سال های ۸۴ و ۸۵ محدودیتی برای ثبت نام سیم کارت وجود نداشت، ادامه داد: از سال ۹۲ و با قانون جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر اینکه هر فرد می تواند حداکثر ۱۰ سیم کارت داشته باشد برخورد با این موارد آغاز شد.

ساخت نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی جدید در ایران

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با تشریح برنامه احداث نیروگاه های جدید گازی در ایران، گفت: ساخت ۹۷۲ مگاوات نیروگاه جدید گازی در دستور کار قرار گرفته است.حبیب حاجی‌زاده درباره برنامه احداث نیروگاه‌های جدید گازی در ایران، گفت: در راستای اجرای سیاست‌های افزایش ظرفیت تولید برق ایران، پروژه‌های فاز دوم طرح ۶۰۰۰ مگاوات توربین گاز از سوی توانیر به سازمان توسعه برق ایران ابلاغ شد.