چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 11652 14:04:46 1394-01-24
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۵ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۵ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۵ فروردین

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۲۵ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

۳۰هزار محصول ایران خودرو راهی بازارهای جهانی

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو از برنامه ریزی برای صادرات ۳۰ هزار دستگاه انواع خودرو سواری به بازارهای بین المللی در سال ۱۳۹۴خبر داد.علی علمی اظهار کرد: برنامه صادراتی ایران خودرو برای سال گذشته ۲۰ هزار دستگاه بود، این در حالی است که به دلیل تحریم ها، نوسانات ارزی و مشکلات گشایش ال سی از این میزان صادرات ۷۰۰۰ دستگاه تحقق یافت. معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو تاکیدکرد: درحال حاضر سمند و سورن به کشورهای عراق، آذربایجان، ساحل عاج صادر و ونزوئلا می شود.

برداشت چوب از جنگل‌ها مطلقاً ممنوع شد

قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از توقف کامل برداشت چوب از جنگل‌های کشور خبر داد. ناصر مقدسی با اشاره به اینکه از ۱۴میلیون هکتار عرصه جنگلی کشور یک‌میلیون هکتار آن در طرحهای بهره برداری قرار داشت، گفت: براساس مصوبه دولت در سال گذشته بهره برداری صرفاً باید از درختان شکسته و آفت‌زده و افتاده صورت گیرد و مقدمات اجرای مصوبه فراهم شده قائم‌مقام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: امسال بهره برداری از عرصه‌های جنگلی فقط به کارکردهای زیست‌محیطی جنگل مثل کنترل سیل و سیلاب‌ها، تولید آب، حفظ خاک و کاهش آلودگی‌های هوا محدود است و هیچ‌گونه بهره برداری از چوب جنگل انجام نخواهد شد.

ساماندهی ۵۶۲ شهرک کشاورزی ایران

عضو هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ایران گفت: ۵۶۲ شهرک کشاورزی کشور تا پایان سال جاری ساماندهی می شود.علیرضا اورنگی در گفت و گو با ایرنا افزود: این شهرک های صنعتی شامل مجتمع های گلخانه ای، دامی و شیلات، در سراسر کشور پراکنده و در ۲۰ سال اخیر ساخته شده است.وی اظهار کرد: این شهرک های کشاورزی شامل مجتمع های ساخته شده، در دست ساخت، فعال، نیمه فعال و غیرفعال است.

خودداری برخی مجتمع های پتروشیمی از فروش محصولات به نرخ ارز مبادله ای

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هم اکنون برخی از مجتمع های پتروشیمی با توجه به امکان صادرات محصولات خود با نرخ آزاد تمایلی برای فروش میان مجتمعی و داخلی با نرخ ارز مبادله ای ندارند. عباس شعری مقدم با اشاره به مزایای تک نرخی شدن ارز در مبادلات ، اظهار کرد: امروزه وجود ٢ نرخ برای ارز در این مبادلات مشکلات و موانع زیادی را برای این صنعت ایجاد کرده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |