کد خبر: 4435
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

سال ۹۴ مقطع راهنمایی سه پایه می‌شود

سال ۹۴ مقطع راهنمایی سه پایه می‌شود

مدیرکل آموزش متوسطه اول نظری با بیان اینکه امسال چیزی تحت عنوان نیروی مازاد یا دارای کسر ساعت موظف نخواهیم داشت گفت: چون مدتی پیش مقطع ابتدایی شش پایه شد، نیاز به ۶۰ هزار معلم ابتدایی به وجود آمد، به همین دلیل تعدادی از مقطع راهنمایی به آنجا رفتند، امسال هم اگر نیاز باشد این انتقال انجام می‌شود.


دکتر عظیم محبی در گفت‌وگو با ایسنا ، افزود: اولویت ما این است که کلاس‌های درس ما در هر دو پایه تامین باشند و باید به سمتی برویم که معلمان ما بتوانند شناور کار کنند.
وی درباره راهکارهای رفع مشکل نیروهای مازاد در مقطع متوسطه اول، اظهار کرد: معلم مازاد نداریم، بلکه بخشی از معلمان ما با کسری ساعت موظف روبه‌رو هستند.
وی افزود: براساس بخشنامه ساماندهی نیروهای انسانی، زمینه‌ای را فراهم کرده‌ایم تا این گروه از معلمان در ۱۵ گروه دیگر نظیر پژوهش‌سراها، گروه‌های آموزشی و ... مشغول فعالیت شوند.
مدیرکل آموزش متوسطه اول نظری با بیان اینکه امسال وضعیت نیروی انسانی ما همانند سال گذشته است، گفت:‌ سال گذشته دو پایه تحصیلی داشتیم و امسال هم دو پایه. همانطور که سال گذشته تعدادی از معلمان ما برای جبران کمبودها به مقطع ابتدایی رفتند، اکنون هم همانگونه است و معضل جدیدی نداریم. در عین حال بر اساس بخشنامه ساماندهی اگر باز هم نیرویی کسری ساعت موظف داشت، می‌تواند در گروه‌های دیگر فعالیت کند.
محبی افزود: بنابراین با توجه به آنچه گفته شد امسال نیروی مازاد یا دارای کسر ساعت موظف نخواهیم داشت چرا که مقطع ابتدایی شش پایه و نیاز به ۶۰ هزار معلم ابتدایی به وجود آمد، به همین خاطر تعدادی از مقطع راهنمایی به آنجا رفتند، امسال هم اگر نیاز باشد این انتقال انجام می‌شود. اولویت ما این است که کلاس‌های درس ما در هر دو پایه تامین باشند، لذا باید به سمتی برویم که معلمان ما بتوانند شناور کار کنند.
وی تصریح کرد:‌ البته در سال ۹۴ که مجدد مقطع راهنمایی شامل سه پایه هفتم، هشتم و نهم می‌شود، با کمبود نیروی انسانی روبرو می‌شویم که باید برای آن چاره‌ای بیاندیشیم.