زمینه رشد بسیاری از گروه‌های بورسی فراهم شده است

0
۸۰ بازدید

به نظر بنده متوسط p بر E کل بازار سهام حدود هفت واحد است و این مقدار از p برE برای شرایطی که تورم انتظاری در محدوده صفر درصد باشد قابل قبول است.

مرتضی ابراهیمی

با شروع هفته جاری شاهد ریزش سنگین شاخص کل بورس بوده ایم و این موضوع موجب شد تا نقدینگی فراوانی از این بازارسرمایه خارج شود. با توجه به ادامه ریزش سنگین شاخص کل بازار سهام با یک کارشناس بازار سرمایه گفتگو کرده ایم.

سعید درخشانی، کارشناس بازار سرمایه، در گفتگو با جهان بیان داشت: در حال حاضر  pبر  Eبازار سرمایه به کمترین حد خود رسیده است و بسیاری از سهام‌های بزرگ بازار سهام با p بر E زیر پنج واحد معامله می شوند.

درخشانی گفت: به نظر بنده متوسط p بر E کل بازار سهام حدود هفت واحد است و این مقدار از p برE برای شرایطی که تورم انتظاری در محدوده صفر درصد باشد قابل قبول است.

این تحلیل‌گر بازارسرمایه افزود: اما شرایط کشور به گونه ای است که انتظارات تورمی بسیار بالا است و با افزایش نرخ ارز به همان نسبت سود شرکت های بورسی نیز افزایش خواهد یافت. بدین ترتیب هم سود سازی شرکت های بورسی افزایش خواهد یافت و هم قیمت سهام در بازار افزایش خواهد یافت، در نتیجه p بر E کل بازار سهام افزایش خواهد یافت.

کارشناس بازار سرمایه بیان داشت: در چنین شرایطی وقتی که بازار سهام روند نزولی را طی می کند به نظر بنده یک فرصت بسیار خوب برای خرید را فراهم می کند و به زودی شاخص کل به روند صعودی خود باز خواهد گشت و شرایط نزولی بازار دوام نخواهد داشت.

درخشانی درپایان تاکید کرد: در شرایط فعلی بازارسهام بسیاری از گروه‌های بورسی مستعد رشد هستند به ویژه گروه‌های فلزات اساسی، معدنی، دارو و …

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=159490

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here