کد خبر: 5429
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

زاهدی : رئیس جمهور نماد عزت و غرور ملی در نیویورک خواهند بود

زاهدی : رئیس جمهور نماد عزت و غرور ملی در نیویورک خواهند بود

        مسئولان دانشگاه‌ها بايد مراقب باشند که دانشگاه‌ها باشگاه سياسي احزاب نشود که بي‌شک به روند توسعه علمي کشور آسيب خواهد زد.


نماينده مردم کرمان و راور در مجلس،گفت: يقين دارم که رييس جمهور نماد عزت و غرور ملي در نيويورک خواهند بود و به لبخندهاي فريبکارانه و مغرضانه استکبار نه بزرگ خواهند گفت.
به گزارش ايلنا، محمد مهدي زاهدي در صحن علني امروز مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور خود ضمن تبريك آغاز سال تحصيلي جديد تبريک گفت: آموزش و پرورش مشکل ساختاري داشته و علي رغم اينکه 22 هزار ميليارد تومان بودجه در اختيار دارد اما 98 درصد آن صرف هزينه‌هاي جاري مي‌شود. مگر مي‌توان دستگاهي با اين عظمت را اينگونه اداره کرد.
وي افزود:چاره اي جز تغيير اساسي در ساختار وزارت آموزش و پرورش نيست و اميدواريم که در اين زمينه دولت و وزارت آموزش و پرورش تلاش کنند ومجلس نيز آماده همکاري در اين زمينه است.
زاهدي با بيان اينكه اميدواريم لايحه رتبه بندي معلمين هر چه سريعتر در دولت تصويب و به مجلس ارائه شود ادامه داد:برخي موارد از اهميت فوق العاده‌اي برخوردار است و اميدواريم که با دقت بيشتري به آنها پرداخته شود. ارائه زيرنظام هاي سند تحول از واجبات بوده و بدون اجراي آن امکان تحقق سند تحول وجود ندارد.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سفر رئيس جمهور کشور به نيويورک گفت: يقين دارم که ايشان نماد عزت و غرور ملي در نيويورک خواهند بود و به لبخندهاي فريبکارانه و مغرضانه استکبار نه بزرگ خواهند گفت.
وي با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش و تاکيد بر حيات طيبه در اين سند تصريح کرد: براي رسيدن به آرمان مورد نظر بايد برنامه جامع تربيت و فعاليت پرورشي تدوين گردد همچنين نياز است از ظرفيت هاي حوزه و دانشگاه و بزرگان تعليم و تربيت براي حرکت در مسير صحيح بهره جست.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تاكيد بر اينكه ارائه زيرنظام هاي سند تحول از واجبات بوده و بدون اجراي آن امکان تحقق سند تحول وجود ندارد گفت: مي طلبد که دولت طي لايحه اي حدود 1 ميليارد دلار از منابع صندوق توسعه ملي را براي بازسازي و نوسازي مدارس در نظر گرفته و به مجلس نهم ارائه کند تا در حادثه غيرمترقبه شاهد وقوع حوادث ناگوار براي دانش آموزان نباشيم.
نماينده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: مورد ديگر اينکه توجه به حقوق بازنشستگان فرهنگي در کنار رتبه بندي معلمين از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.
اين نماينده مجلس نهم همچنين در ارتباط با حوزه علم و فناوري و آموزش عالي گفت: از مقام معظم رهبري بابت ابلاغ سياست‌هاي کلي علم و فناوري قدرداني مي‌شود اما وظيفه مجلس و دولت است که با همراهي يکديگر به اين سياست‌ها جنبه اجرا بخشد.
وي اظهار داشت: متاسفانه در لايحه بودجه سال 93 براي اولين بار به ميزان اعتبار پژوهش کشور توجه چنداني نشد از آنچه که انتظار مي‌رفت رقم آن کمتر بود.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ادامه داد: همچنين منطقي بود که يک درصد از درآمد توليد ناخالص ملي براي امر پژوهش در نظر گرفته شود که نه مجلس و نه دولت با آن موافقت نکردند در حاليکه تا پايان برنامه پنجم توسعه بايد از رقم 3 درصد فراتر رفته و در سياست هاي ابلاغي اخير مقام معظم رهبري نيز ايشان مطالبه کردند که تا پايان سال 1404 بايد حداقل 4 درصد دست يابيم.
نماينده مردم کرمان در مجلس شوراي اسلامي گفت:‌ مسئولان دانشگاه‌ها بايد مراقب باشند که دانشگاه‌ها باشگاه سياسي احزاب نشود که بي‌شک به روند توسعه علمي کشور آسيب خواهد زد.