رشد اقتصادی هند ۵.۹ درصد کوچک شد

0
۲۶۲ بازدید

بر اساس “گزارش تجارت و توسعه ۲۰۲۰” اقتصاد هند ۵.۹ درصد کوچک شود و سال آینده ۳.۹ درصد رشد می کند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی هند ممکن است به دلیل تبعات مالی بحران کرونا ۵.۹ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یابد.

بر اساس “گزارش تجارت و توسعه ۲۰۲۰” که توسط آنکتاد منتشر شد، انقباض اقتصاد هند به دلیل اختلالات ناشی از بحران کرونا ممکن است سال آینده از بین برود، اما می تواند صدمات جبران ناپذیری به این اقتصاد وارد کند.

این گزارش تخمین می زند که در سال ۲۰۲۰ اقتصاد هند ۵.۹ درصد کوچک شود و سال آینده ۳.۹ درصد رشد کند. آنکتاد به هند هشدار داده است که اشتباه گذشته خود را در اعلام اقدامات ریاضت اقتصادی تکرار نکند.

این گزارش گفت که در میان کشورهای گروه ۲۰، آرژانتین، برزیل، هند، مکزیک و آفریقای جنوبی همه در سالهای گذشته محدودیت های ریاضت اقتصادی را اعمال کرده اند اما اکنون در تلاشند تا به منابع مالی قابل اعتماد دسترسی پیدا کنند.

این نهاد تجاری سازمان ملل محدودیت های سختگیرانه در پی شیوع کرونا را مسئول رکود شدید در سال جاری میلادی دانسته است. در مورد هند، سناریوی پایه آنکتاد یک رکود شدید در سال ۲۰۲۰ است چرا که اقدامات سختگیرانه دولت این کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس باعث شد بسیاری از فعالیت های تولیدی در سراسر کشور متوقف شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112928

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید