کد خبر: 176858
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

رتبه‌ اینترنت همراه ایران در جهان ۶ پله صعود کرد

رتبه‌ اینترنت همراه ایران در جهان ۶ پله صعود کرد

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم،پایگاه اینترنتی اسپیدتست (Speedtest) میانگین سرعت جهانی ماه مارس امسال را منتشر کرده است. این پایگاه سرعت اینترنت کشور‌های جهان را می‌سنجد. بر اساس گزارش ماهانه مارس ۲۰۲۲ اسپیدتست (SpeedTest)، سرعت اینترنت همراه جهانی در گزارش ماه مارس به ۲۹.۹۶ مگابایت‌برثانیه رسیده است.
اینترنت ,

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم با افزایش همراه بوده است. به طوری که میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان از ۶۰.۷۶ مگابایات‌برثانیه به ۶۲.۵۲ مگابایت‌برثانیه رسیده است.

طبق آخرین آمار منتشر شده در اسپیدتست، تا ماه مارس سال ۲۰۲۲، میانگین جهانی سرعت دانلود اینترنت ثابت، ۶۲.۵۲ مگابیت‌ بر ثانیه و میانگین جهانی سرعت آپلود ۲۶.۹۸ مگابیت ‌بر ثانیه و تاخیر ۱۰ میلی‌ثانیه است.

در حوزه اینترنت همراه نیز میانگین جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۹۶ مگابیت‌ بر ثانیه و میانگین جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۷۰ مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی‌ثانیه است.

میانگین سرعت اینترنت در ایران

شب گذشته «مهدی سالم»، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در توییتی در صفحه توییتر خود در خصوص رتبه بندی ایران در زمینه اینترنت همراه در جهان اعلام کرد که رتبه ایران در اینترنت همراه با ۶ رتبه پیشرفت از ۸۰ به ۷۴ رسید و میانگن سرعت دانلود جهانی ۲۹.۹۶ گزارش شده که تقریبا ۵ مگابایت با میانگین سرعت ایران اختلاف دارد.

اینترنت ,

طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران نسبت به گزارش قبلی افزایش ناچیزی را تجربه کرده و از ۹.۷۸ مگابایت‌برثانیه به ۹.۹۵ مگابیت‌برثانیه رسیده است، با این حال، جایگاه ایران در جدول تغییری پیدا نکرده و کشورمان همچنان در رتبه ۱۴۵ام جهان قرار گرفته است.

در حوزه اینترنت ثابت، میانگین سرعت دانلود در ایران، ۹.۹۵ مگابیت ‌بر ثانیه و میانگین سرعت آپلود ۱.۱۰ مگابیت ‌بر ثانیه و تاخیر، ۳۰ میلی‌ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۷۸ کشور می‌رساند.

اینترنت ,

در ماه مارس سرعت اینترنت همراه در ایران افزایش داشته و از ۲۲.۴۲ مگابایت‌برثانیه گزارش قبلی به ۲۴.۹۰ مگابایت‌برثانیه رسیده است، با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان در جدول ۶ رتبه صعود کرده است و حالا در جایگاه ۷۴ام جهان جای دارد.

طبق گزارش ماه مارس میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۹۰ مگابیت‌ بر ثانیه و میانگین سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۳۹ مگابیت‌ بر ثانیه و تاخیر ۳۳ میلی‌ثانیه است که رتبه ایران را از رده 80 به رتبه۷۴ و با ۶ پله صعود در میان ۱۳۸ کشور رسانده است. این درحالی است که در ماه فوریه رتبه سرعت اینترنت همراه ایران در جدول جهانی عدد 80 را نشان می‌داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.