چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 1574 14:49:36 1393-02-08
رائه طرح افزايش سرمايه بانک توسعه صادرات

رائه طرح افزايش سرمايه بانک توسعه صادرات

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رائه طرح افزايش سرمايه بانک توسعه صادرات

رائه طرح افزايش سرمايه بانک توسعه صادرات

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمايه : وزير صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد: در لايحه حمايت از توليد که در آينده نزديک به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي شود، درخواست افزايش سرمايه براي بانک توسعه صادرات طرح شده است ‎.
‎‏ مهندس محمدرضا نعمت زاده در نشست بررسي چالشها و راهکارهاي توسعه صادرات افزود: لازم است براي تقويت توليد، سرمايه بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات افزايش يابد‎.
‎مهندس نعمت زاده با اعلام اين مطلب که " در کشورهاي ديگر نيز براي صادر کنندگان مشوقهاي در نظر گفته مي شود" اضافه کرد : تلاش مي کنيم جايزه صادراتي را براي تشويق و ترغيب به صادرات غير نفتي احيا کنيم‎.
‎وي گفت: با اينکه دولت از لحاظ مالي در تنگنا قرار دارد اما تلاش داريم جايزه صادراتي ، دوباره احيا کنيم‎.
‎وزير صنعت،معدن وتجارت با اشاره به لزوم اولويت دادن صادرات به کشورهاي همسايه گفت: توسعه صادرات غير نفتي خصوصا صادرات خدمات فني ومهندسي مي تواند ما را به رسيدن به اهداف اقتصاد مقاومتي نزديک نمايد‎.
‎به گفته وي، هر موضوعي که در ابلاغيه سياستهاي اقتصاد مقاومتي دنبال شود به نفع توليد و صادرات غير نفتي است‎.
‎مهندس نعمت زاده در پايان گفت: ورود هياتهاي متعدد اقتصادي اروپايي به کشور، نشان از تمايل به سرمايه گذاري و حضور در بازارهاي ايران دارد و آثار رفع تحريم ها را نمايان مي کند‎.
‎وزير صنعت، معدن و تجارت آبان ماه سال گذشته نيز طي نامه‌اي به مهندس جهانگيري و دکتر نوبخت با اعلام اينکه بانک توسعه صادرات به‌نحو شايسته‌اي در تامين‌مالي صادرات کشور تلاش نموده خواستار افزايش سرمايه اين بانک براي حمايت از صادرات شده بود‎.‎

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |