کد خبر: 6200
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

دادستان کل کشور اعلام کرد: اسید پاشی قبیح است، فضا سازی معاندین قبیح تر اشد مجازات برای عاملان آن

دادستان کل کشور اعلام کرد:  اسید پاشی قبیح است، فضا سازی معاندین قبیح تر  اشد مجازات برای عاملان آن

ادستان کل کشور با بیان اینکه حوادث اسید پاشی در اصفهان بسیار قبیح وزننده بود، گفت: این کاری زشت بود و قطعا اشد مجازات در انتظار عامل یا عاملان آن خواهد بود اما قبیح تر از اسید پاشی سوء استفاده و فضا سازی است که رسانه های بیگانه و معاندین از این موضوع کردند و امنیت و آسایش جامعه ما را مخدوش جلوه دادند.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی دادستان کل کشور روز یکشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان شیراز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: افرادی به عنوان مظنون در این حادثه دستگیر شده و در حال تحقیق از این افراد هستیم .

دادستان کل کشور با بیان اینکه ستاد ویژه در دادستانی استان اصفهان جهت پیگیری این موضوع تشکیل شده گفت : مردم مطمئن باشند که در این موضوع قوه قضاییه با قاطعیت و بدون مسامحه برخورد خواهد کرد و انچه حق است احقاق خواهد شد .

وی یاد آور شد : متاسفانه رسانه های معاند از این موضوع سوءاستفاده کردند ، اولین اقدام آنان ارتباط دادن موضوع اسید پاشی با امر به معروف و نهی از منکر بود ، این دو موضوع هیچ ارتباطی با هم نداشته و کسی که مقید به اسلام است به خوبی به این امر واقف است که انجام چنین جنایاتی در شرع اسلام حرام اعلام شده است.

دادستان کل کشور اضافه کرد : رسانه های معاند با نا امن جلوه دادن وضعیت کشور و جامعه ما می خواستند جو ناامنی روانی ایجاد کنند ، آنها با تسلط نظام سلطه بر فضاهای مجازی و رسانه های معاند به دنبال بحران آفرینی در کشور هستند که همواره با بزرگ نمایی در هر مسئله ای سعی در ایجاد آسیب روانی در کشور دارند.

این مقام قضایی با تاکید بر بر خورد قاطع با عوامل این جنایت اعلام کرد: خوشبختانه مردم شریف اصفهان و مردم کشورمان در این موضوع نیز با بصیرت ورود کردند و به نیت دشمنان پی بردند ، نتایج تحقیقاتی که از متهمان به عمل می آید به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اسید پاشی و این گونه حرکت ها در دین اسلام رفتار جنایتکارانه و وحشیانه است که هیچ جایگاهی در دین ندارد و هیچ فرد خداشناس و با ایمانی اقدام به انجام چنین حرکت های وحشیانه ای نمی کند.

* جرایم زیاد ، زیبنده جامعه اسلامی نیست

دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان جدید شیراز با بیان اینکه جرایم زیاد، زیبنده جامعه اسلامی نیست، گفت: پیشگیری از وقوع جرم تنها راه کاهش جرایم است و این موضوع صرفا وظیفه قوه قضاییه نیست.

حجت الاسلام 'سید ابراهیم رییسی' افزود: برای پیشگیری از وقوع جرم شناخت انگیزه و کنترل ابزار جرم بسیار مهم است، انگیزه جرم را با تربیت صحیح و کار فرهنگی می توان تغییر داد و ابزار جرم هم در جامعه باید کنترل شود.

وی با بیان اینکه این شایسته نیست که برخی جرایم هر روز تکرار و به دادگستری کشیده شوند، گفت : کاهش آمار ورودی پرونده به دستگاهها قضایی بسیار مهم و قابل توجه است.

وی یکی از بهترین راهکارها برای کاهش جرائم را تلاش در جهت پیشگیری دانست و همه را در این زمینه مسئول دانست.

دادستان کل کشور افزود: کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی نمادی از موفقیت در پیشگیری از بروز جرائم است.

حجت الاسلام رییسی همچنین زمان اجرای حکم را بسیار مهم دانست و گفت: زمان مناسب، کلید اصلی تاثیر گذاری مجازات است و این موضوعی است که دادستان ها باید بیشتر به آن توجه کنند.