کد خبر: 11268
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳

حمایت نمایندگان عامل حضور پر قدرت مذاکره کنندگان هسته‌ای است

حمایت نمایندگان عامل حضور پر قدرت مذاکره کنندگان هسته‌ای است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،

از دستگاه دیپلماسی کشور خواست که در مذاکرات از حقوق هسته‌ای ملت به هیچ وجه کوتاه نیایند.
عوض حیدر پور در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان تأکید کرد:حمایت مجلس از تیم مذاکره‌کننده و پیگیری فعالیت‌های مربوط به مذاکرات هسته‌ای٬ توسط نمایندگان ملت٬ عاملی برای حضور پر قدرت مذاکره کنندگان با پشتوانه ملت در مذاکرات خواهد بود.
نماینده مردم شهرضا، دهاقان، منظریه و گلشن در مجلس شورای اسلامی٬ همچنین ادامه داد: نمایندگان دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات باید حواسشان باشد که از حقوق هسته‌ای ملت به هیچ وجه کوتاه نیاید و مذاکرات را به‌گونه‌ای پیش ببرد که دشمنان توان خدعه در مذاکرات را نداشته باشند.
وی همچنی در مورد اختیارات تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: جرح و تعدیل از آداب مذاکره است؛ مذاکره به این معناست که اگر دوطرف خواسته‌هایی دارند، جرح و تعدیل کنند تا به توافق برسند و علی‌القاعده به تیم مذاکره کننده کشور اجازه داده شده به گونه ای که حقوق هسته‌ای و کرامت جمهوری اسلامی ایران حفظ شود، این کار را انجام دهد.
این نماینده مردم در مجلس نهم همچنین در مورد آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای گفت: آن چیزی که از برخی اظهار نظر‌ها گزارش‌های رسیده به کمیسیون امنیت ملی و نمایندگان بر می آید، حاکی از این است که هر دو طرف به صورت جدی مصمم هستند٬ اختلاف‌ها را به حداقل ممکن تقلیل دهند تا به یک توافق جامع دست پیدا کنند.