حسین کمالی: دولت قبل موجی از تورم، بیکاری و رکود به جا گذاشت

0
۲۸۳ بازدید

باید روشی متفاوت از ۸ سال گذشته که با آن جامعه را اداره می کردند، برگزینیم. روشهایی که مردم می پسندند همیشه به نفعشان نیست. به طور مثال در مورد یارانه ها مردم نظری مثبت داشتند اما به ضررشان بود.

وزیر کار دولت های کارگزاران واصلاحات و دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: دانشجویان و جوانان باید با ارقام و اعداد واقعی اقتصاد آشنا شوند، چرا که آنها نخبه های جامعه هستند و باید بهتر از گذشتگان کشور را اداره کنند.
حسین کمالی روز یکشنبه در اختتامیه اردوی سراسری تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به مبحث مهم یارانه ها و شرایط امروز اقتصاد کشور، اظهار داشت: طی دوره های مختلف در جامعه با موضوع ها و چالش های ناگواری روبرو شده ایم، ضمن آنکه در ۱۳۰ سال گذشته نزدیک به ۲ هزار میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم در اقتصاد کشور صورت گرفته که امروز سهم بودجه عمرانی به نسبت آن بسیار ناچیز است زیرا صنایع کشور توان کار کردن را ندارد.
وی افزود: واحدهای زیادی با مشکلات مالی مواجه هستند، تولید به سختی صورت می گیرد و نرخ رشد بیکاری عدد و رقم ناگواری به دست می دهد زیرا نزدیک به ۲ میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد، هرچند این وضعیت جامعه ای است که تمدن دیرینه ای داشته است.
وی ادامه داد: ۱۰ میلیون نفر بیسواد مطلق در کشور وجود دارد و در واحدهای اقتصادی نزدیک به ۳ هزار کارفرمای بیسواد فعالیت می کنند.
وزیر کار دولت اصلاحات با بیان اینکه قصد سیاه نمایی ندارد، تصریح کرد: در دوره فعالیت دولت های نهم و دهم، به مجامع کارگری سفر کردم و همان موقع نیز گلایه هایی را به دولتمردان آن زمان ابراز داشتم اما اقدامی در جهت رفع آن نارسایی ها صورت نگرفت.
** دولت قبل موجی از تورم، بیکاری و رکود به جا گذاشت
کمالی با اشاره به درآمد نفتی بی سابقه دولت قبل، گفت: با ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی در هشت سال گذشته می شد کل کشور را خراب کرد و از نو ساخت. این در حالی است که در دولت قبل با وجود درآمد نفتی بی سابقه، موجی از تورم، بیکاری و رکود برجای ماند. با حجم بدهی زیادی که دولت به کارفرماها دارد، چگونه می شود از رکود خارج شد؟
دبیرکل حزب اسلامی کار با تاکید بر ضرورت واقع بینی در مورد مسایل اقتصادی خطاب به دانشجویان شرکت کننده در اردوی سراسری تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد، گفت: اکنون نزدیک به چند صد هزار واحد مسکونی خالی داریم. چرا عده ای چندین باره مسکن خریده و آن را خالی گذاشته اند؟ چرا دوباره، درباره ساخت مسکن مهر سخن می گویید؟ در سبد یک خانواده چند درصد از درآمد، سهم مسکن است؟ آیا همه درآمدها را باید فقط به مسکن اختصاص داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5595