کد خبر: 180792
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

حجم مبادلات قطر و بریتانیا ۵۱ درصد تقویت شد

حجم مبادلات قطر و بریتانیا ۵۱ درصد تقویت شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، شیخ محمد بن حمد آل ثانی وزیر تجارت و صنعت قطر اعلام کرد که حجم مبادلات تجاری بین کشورش و بریتانیا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰، ۵۱.۴ درصد افزایش یافته است.

بن حمد روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای به خبرگزاری قطر (QNA) گفت: مبادلات تجاری با انگلیس در سال گذشته حدود ۴.۵۴ میلیارد دلار بود که از موقعیت انگلیس به عنوان هفتمین شریک تجاری قطر حمایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد شرکت‌های انگلیسی فعال در بازار قطر تا پایان سال گذشته به ۱۱۱۹ شرکت رسیده است.

وزیر قطر بر نقش مهمی که تفاهم نامه‌های امضا شده بین کشورش و انگلیس در تحکیم چارچوب‌های همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف به ویژه در زمینه تجارت و سرمایه گذاری ایفا می‌کند، تاکید کرد.

بن حمد خاطرنشان کرد: توافق نامه‌های امضا شده بین دو طرف شامل موافقت نامه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فنی، یادداشت تفاهم برای همکاری در زمینه‌های تجاری و فناوری و موافقت نامه اجتناب از مالیات مضاعف است.

دیروز، سه شنبه، دفتر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که بریتانیا و قطر یک قرارداد مشارکت سرمایه گذاری استراتژیک امضا کردند که بر اساس آن دوحه ۱۲.۵ میلیارد دلار در اقتصاد بریتانیا طی پنج سال آینده سرمایه گذاری خواهد کرد.

این توافق پس از دیدار جانسون با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در لندن، پایتخت، در حاشیه سفر امیر قطر به این کشور در چارچوب یک تور اروپایی صورت گرفت.

بر اساس داده‌های رسمی بریتانیا، حجم سرمایه گذاری‌های قطر در بریتانیا در حال حاضر ۴۰ میلیارد پوند (۵۰.۱۲ میلیارد دلار) تخمین زده می‌شود که قطر را به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در بریتانیا تبدیل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.