جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 3387 14:14 1393/04/23
توجه بازار به خودروسازان و فلزات اساسی

توجه بازار به خودروسازان و فلزات اساسی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
توجه بازار به خودروسازان و فلزات اساسی

توجه بازار به خودروسازان و فلزات اساسی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : در معاملات دیروز بورس تهران شاخص بورس از روند نزولی روز گذشته خود دست کشید و با افزایش به کار خود پایان داد؛ به این ترتیب بازار سرمایه روند با ثباتی را طی نکرده و به دلیل مسائل هسته‌ای، آثار بلاتکلیفی در مسیر حرکتی بورس مشاهده می شود

در معاملات دیروز بورس تهران شاخص بورس از روند نزولی روز گذشته خود دست کشید و با افزایش به کار خود پایان داد؛ به این ترتیب بازار سرمایه روند با ثباتی را طی نکرده و به دلیل مسائل هسته‌ای، آثار بلاتکلیفی در مسیر حرکتی بورس مشاهده می شود.
به طوری که در معاملات دیروز بر خلاف روز گذشته قیمت سهام شرکت‌ها افزایش پیدا کرد و شاخص کل بورس با رشد 121 واحدی و رسیدن به کانال 73 هزار و 347 واحدی مواجه شد.
در بازار امروز شرکت های پالایشگاه بندرعباس، توسعه معادن و فلزات، پتروشیمی مارون، بانک پاسارگاد، ایران خودرو و بانک تجارت باعث رشد بورس شده و در مقابل شرکتهای مطرحی چون مپنا، هلدینگ خلیج فارس، غدیر و تاپیکو با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.
همچنین در بازار دیروز بر خلاف روزهای گذشته و به دلیل بلاتکلیفی در افزایش یا کاهش قیمت خودرو، شرکتهای خودروسازی با افزایش تقاضا مواجه شدند به طوری که ایران خودرو در کنار شرکتهایی مانند نفت پارس و بانک ملت بیشترین تقاضای امروز بازار را به خود اختصاص داد.علاوه بر این در بازار امروز صنایعی همچون استخراج کانه های فلزی، فراورده‌های نفتی، بانکها و خودرو بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس گذاشتند.
عملکرد فعالیت سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی نشان می دهد که در معاملات امروز حقیقی‌ها از صنایعی همچون بانکها، محصولات شیمیایی، شرکتهای چند رشته ای صنعتی خارج شده و در مقابل به صنایعی همچون فلزات اساسی و خودرو وارد شدند.
از سوی دیگر حقیقی ها در بازار دیروز بیشتر فروشنده بودند تا خریدار.یعنی 287 هزار و 610 میلیون سهم خرید کرده و در مقابل 331 هزار و 946 میلیون سهم فروختند این در حالی است که در بازار امروز فعالیت حقوقی‌ها نمایان تر بود به طوری که این سرمایه گذاران 376 هزار و 304 میلیون سهم خرید کرده و در مقابل تنها 331 هزار و 949 میلیون سهم فروختند.
در مجموع در بازار مثبت دیروز حجم معاملات نیز افزایش پیدا کرد و بیش از 611 میلیون سهم به ارزش 174 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت؛ ارزش بازار سرمایه نیز تا سطح 345 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |