تمام اعضا اوپک پلاس نمی‌توانند به سرعت تولید خود را بالا ببرند

0
۵۰ بازدید

ائتلاف اوپک پلاس در ابتدای ماه جاری توافق کرد تولید نفت را ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد. این حداقل افزایش تولیدی بود که بازار از این گروه انتظار داشت.

  • به‌گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت گرچه ائتلاف اوپک پلاس درحال‌حاضر در حال افزایش تولید خود است، ولی تمام اعضای این ائتلاف نمی‌توانند به‌سرعت تولید خود را بالا ببرند.

پوتین در یک اجلاس اقتصادی گفت:«کشورهای عضو اوپک پلاس میزان تولید خود را افزایش داده‌اند. حتی افزایش تولید آن‌ها کمی بیشتر از حد توافق‌شده بوده‌است. ولی همه این کشورها نمی‌توانند این کار را انجام دهند».

وی اضافه کرد:« تمام کشورهای عضو قادر نیستند به‌سرعت تولید خود را بالا ببرند. این یک فرآیند طولانی‌مدت است».

ائتلاف اوپک پلاس در ابتدای ماه جاری توافق کرد تولید نفت را ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد. این حداقل افزایش تولیدی بود که بازار از این گروه انتظار داشت.

اما اعضای این ائتلاف از جمله آنگولا و نیجریه که عضو اوپک هستند و آذربایجان غیرعضو اوپک برای افزایش تولید خود تا سقف سهمیه‌شان طبق قرارداد اوپک پلاس مشکل دارند. مشکلات فنی، کمبود سرمایه‌گذاری و پایین بودن اکتشافات نفتی در سال‌های اخیر این کشورها را برای بالا بردن تولید به چالش انداخته ‌است.

تعهد اوپک پلاس به قرارداد کاهش تولید در ماه سپتامبر به ۱۱۵ درصد رسید. این رقم پائین‌تر از ۱۱۶ درصد ثبت‌شده در ماه اوت بود ولی هنوز هم بسیار بالاتر از حد انتظار بازار است.

تحلیلگران عقیده دارند اگر تمام اعضای اوپک پلاس طبق سهمیه‌های خود در ماه سپتامبر تولید کرده باشند، کل تولید این ائتلاف ۷۴۷ هزار بشکه در روز بیشتر خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158754

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here