تمامی میادین مشترک نفتی و گازی در سال آینده تعیین تکلیف می شوند

0
۱۲۱ بازدید

وزیر نفت گفت: تا نیمه سال ۱۴۰۰ پیمانکار توسعه در تمامی میادین مشترک انتخاب و فرآیند توسعه آنها تعیین تکلیف می شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، وزیر نفت در خصوص تحقق دو وعده تکمیل گازرسانی به زاهدان و تعیین تکلیف تمامی میادین مشترک نفتی و گازی توضیحاتی ارائه کرد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در پاسخ به اینکه “آیا طبق وعده‌ای که داده بودید، تمامی میادین مشترک نفتی و گازی کشور تا پایان دولت تعیین تکلیف می شوند؟”، اظهار داشت: بله محقق می شود؛ تا نیمه سال ۱۴۰۰ پیمانکار توسعه در تمامی میادین مشترک انتخاب و فرآیند توسعه آنها تعیین تکلیف می شود.

وزیر نفت در پاسخ به اینکه “آیا تا پایان دولت، گازرسانی به زاهدان تکمیل می شود؟”، گفت: زاهدان گازرسانی شده و فقط شبکه داخلی این شهر باید تکمیل شود که این شبکه در حال تکمیل است.

وی افزود: برای گازرسانی به زابل باید خط را برسانیم که تا پایان دولت می رسانیم و خط لوله گازرسانی به کنارک – چابهار به دلیل مشکلی که برای تأمین ورق پیدا کردیم و ظرفیت لوله سازها را اولویت به تکمیل خط لوله گوره به جاسک داده ایم، چندماهی تأخیر خواهد داشت اما این پروژه نیز انجام می شود.

تکمیل گازرسانی به زاهدان، تکمیل پایانه نفتی جاسک، تعیین تکلیف تمامی میادین مشترک، جلوگیری از سوختن گازهای مشعل و بهره‌برداری از مرحله نخست فاز ۱۱ پارس جنوبی، ۵ وعده مهم وزیر نفت برای تحقق در سال ۱۴۰۰ است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135578

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here