کد خبر: 12108
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
گروه : ایران

تلاش جمهوری‌خواهان برای افزودن اصلاحیه‌ به لایحه نظارت بر توافق هسته‌ای

تلاش جمهوری‌خواهان برای افزودن اصلاحیه‌ به لایحه نظارت بر توافق هسته‌ای

سناتورهای جمهوری‌خواه تلاش می‌کنند اصلاحیه‌هایی را به لایحه نظارت بر توافق هسته‌ای ایران اضافه کنند.

به گزارش ایلنا سناتورهای جمهوری‌خواه با اضافه کردن برخی اصلاحیه‌ها به لایحه نظارت بر توافق هسته‌ای پیشنهادی توسط «باب کورکر» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تنسی و «بن کاردین» سناتور دموکرات ایالت مریلند، تلاش می‌کنند بر دموکرات‌های حامی توافق هسته‌ای با ایران فشار وارد آورند.

«هری رید» سناتور ارشد ایالت نوادا و رهبر اقلیت سنا به همراه مقام‌های کاخ‌سفید درباره هرگونه تغییری که باعث بر هم خوردن تعادل موجود در مذاکرات هسته‌ای ایران شود، هشدار دادند.

برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی از جمله «مارکو روبیو» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ این کشور اعلام کردند که به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی توسط ایران باید به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای میان این کشور و گروه ۱+۵ قرار گیرد، درخواستی که به شدت توسط رهبران و مقام‌های ایرانی رد شده است.

روبیو به همراه «مارک کرک» سناتور جمهوری‌خواه ایالت ایلینوی خواستار افزوده شدن اصلاحیه آزاد شدن «جیسون رضائیان» خبرنگار آمریکایی-ایرانی واشنگتن‌پست در ایران شدند، اما «ماری هارف» سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرد که این موضوع با مذاکرات هسته‌ای ایران مرتبط نیست.

لایحه نظارت بر توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ با ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن آینده قرار است امروز-دوشنبه- در سنا مورد رای‌گیری قرار گیرد.