جمعه 24 فروردین، 1403

کدخبر: 11509 13:25 1394/01/21
تداوم رشد اندک اقتصاد جهانی را تهدید می کند

تداوم رشد اندک اقتصاد جهانی را تهدید می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تداوم رشد اندک اقتصاد جهانی را تهدید می کند

تداوم رشد اندک اقتصاد جهانی را تهدید می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس صندوق بین المللی پول

بانک‌های مرکزی جهان را به تسهیل سیاست پولی برای رفع خطر دورنمای رشد ضعیف طولانی مدت فراخواند.
به گزارش ایسنا، کریستین لاگارد اظهار کرد: اقتصاد جهانی در خطر کندی رشد دنباله‌دار است زیرا سیاستگذاران در بکار گرفتن تدابیر لازم برای برانگیختن رشد کوتاهی کرده‌اند.
خانم لاگارد در یک سخنرانی در شورای آتلانتیک که در آستانه نشست نیم سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی انجام داد، گفت: امروز کاری که باید انجام دهیم اجتناب از تبدیل شدن رشد متوسط اخیر به واقعیت جدید است و برای این منظور همه اهرم‌ها و فضای سیاستگذاری موجود باید مورد استفاده قرار بگیرد.
در حالیکه نرخ رشد اقتصاد جهانی تقریبا متوسط سه دهه گذشته است، رییس صندوق بین المللی پول این رشد را برای غلبه بر نرخ‌های بیکاری بالا، بدهی‌های سنگین و رشد راکد در شمار متعددی از بزرگترین اقتصادهای جهانی کافی ندانست.
وی گفت: اقتصاددانان صندوق بین المللی پول رشد قوی‌تر در آمریکا و انگلیس و بهبود دورنمای رشد منطقه یورو را پیش بینی می‌کنند اما پیش بینی به‌روز شده آنها از اقتصاد جهانی که قرار است سه شنبه منتشر شود، دورنمای رشد را برای بسیاری از اقتصادهای بازار نوظهور از جمله برزیل و روسیه تنزل داده است.
چین هم انتظار می‌رود رشد کندتری داشته باشد اما صندوق اعلام کرده نرخ توسعه این کشور بهتر از دورنمای رشد بلندمدت است.
رییس صندوق بعدا در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت: دورنمای جهانی تیره به همراه سیستم مالی که هنوز از شبح بحران سال 2008 هراسان است، پیری نیروی کار و ضعیف شدن سطح بهره وری در سراسر جهان، ترکیب کاملا مسمومی برای اقتصاد جهانی ایجاد کرده است از این رو سیاستگذاران پولی باید تشویق شوند تصمیم درستی اتخاذ کنند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |