کد خبر: 3163
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۳
گروه : ایران

تجزیه هم به ضرر عراق و هم به ضرر کردهای این کشور است

تجزیه هم به ضرر عراق و هم به ضرر کردهای این کشور است


آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه ملت ایران نشان داد ملتی “متدین و پایبند به ضوابط شرعی” است تأکید کرد: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی وظیفه دارد با هنجارشکنی‌هایی که احساسات جامعه و مومنین و متدینین را جریحه دار می‌کند بر اساس موازین قانونی برخورد کند.
به گزارش ایلنا،  رئیس دستگاه قضا حجاب و عفاف را یکی از مصادیق هنجارهای قانونی و شرعی در کشور دانست و افزود: حجاب و عفاف بر اساس قوانین روشن و نصوص شرعی باید رعایت شود؛ بر این اساس اکیداً از مراجع قضایی و نیروی انتظامی می‌خواهم که در این باره بر اساس وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنند.
آیت الله آملی لاریجانی در ادامه تصریح کرد: دلیل تأکید بر مقابله با هنجارشکنی‌ها به دلیل برخی اظهارنظرهای “غیردقیق” درباره “بهشت اجباری” نیست بلکه از باب حفظ حقوق دیگران است که باید در دستور کار نهادها و سازمان‌هایی که در این زمینه وظیفه دارند، قرار بگیرد. رئیس قوه قضاییه نقض هنجارهای قانونی و شرعی را مصداق بارز زیرپاگذاشتن حقوق متدینان، مومنان و بلکه همه مردم دانست و تأکید کرد که هر یک از دستگاه ها باید رعایت حجاب و عفاف را از زیرمجموعه خود آغاز کنند.
آیت‌الله آملی لاریجانی با انتقاد از دیدگاه برخی مسئولان فرهنگی که می‌گویند “ما درباره پوشش‌ها نگرانی نداریم، بلکه از سقوط اخلاقی جامعه نگرانیم”، این سخن را نادرست ارزیابی کرد و گفت: برخورد با هنجارشکنی‌ها با نگرانی برای اخلاقیات منافاتی ندارد؛ توصیه ما این است که همه دستگاه ها به موازات فعالیت فرهنگی برای گسترش امور اخلاقی و تبیین امور دینی به وظایف قانونی خود در برخورد با هنجارشکنی‌ها نیز عمل کنند.
رئیس دستگاه قضا افزود: از زبان مسئولان کشور نباید اظهارنظرهایی شنیده شود که برای برخی این تلقی را ایجاد کند که مسئولان جمهوری اسلامی به هنجارشکنی‌هاتوجهی ندارند.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش اوضاع کنونی خاورمیانه را “پیچیده” توصیف کرد وافزود: برخورد رژیم صهیونیستی با مردم بی‌دفاع و بی گناه فلسطین، همچنین اتفاقات عراق، بحرین و سوریه وضع دشواری را برای مردم منطقه به وجود آورده است.
آیت‌الله آملی لاریجانی برخورد کشورهای سلطه‌گر غربی با حوادث منطقه را ” مزورانه ” خواند و گفت: آمریکایی‌ها از یک سو ادعا می‌کنند که با داعش مخالف هستند و از سوی دیگر مشاهده می‌شود کشورهای اذناب آمریکا حامی اصلی تروریست‌ها در منطقه به شمار می‌روند و به آنها پول و سلاح می‌رسانند و از آنان حمایت می‌کنند.
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه مشخص است کشورهای سلطه‌گر در عراق، بحرین، فلسطین و سوریه دنبال چه هستند، در تبیین اهداف آمریکا و کشورهای اروپایی از بحران‌آفرینی در عراق اظهار کرد: ناامن کردن یک کشور دارای غنای مالی و توانایی و فرهنگ غنی، نخستین هدفی است که در عراق دنبال می شود، زیرا اگر قدرت این کشور توانمند به جهان اسلام اضافه شود نیروی عظیمی به وجود می آید.
آیت‌الله آملی لاریجانی ایجاد شکاف میان مسلمانان را هدف دیگر کشورهای سلطه گر از ناآرام کردن عراق دانست و افزود: رفتار خشن، غیرانسانی و دور از منطق تروریست ها که با نام اسلام صورت می‌گیرد، نوعی اسلام‌هراسی را در دنیا تبلیغ می‌کند.
دیدگاه + عکس اگه پر نشد
معضلی به نام محبوبیت خاتمی !
یقینا آن ۱۰ نفر نماینده هم میدانستند که با تقاضای ممنوع التصویر و ممنوع الشغل و ممنوع الگزارش کردن آقای خاتمی مشکلاشان حل نمیشود. آنها هم به یقین میدانستند که خاتمی بیش از ۵ سال است که در صداوسیما هم ممنوع التصویر هست و هم ممنوع الصدا. یقینا آن ۱۰ نماینده هم میدانستند که خاتمی بعد از ۲۲ خرداد ۸۸ رسما ممنوع التصویر، ممنوع البیان، ممنوع الخبر و ممنوع الخروج گردید. آنها هم همه اینها را میدانستند و می دانند. اما مشکلاشان این است که میبینند علی رغم آنکه نه رادیو صدای وی را پخش میکند نه سالهاست که در تلویزیون ظاهر شده نه سالهاست که در مجالس عمومی سخنرانی کرده، و نه هیچ حضور عمومی و رسانهای دیگری نداشته، معذالک همین امروز اگر یک چهره اصولگرا خواسته باشد سخنرانی کند، سازمانهای دولتی می بایستی با اتوبوس و مینیبوس برای وی جمعیت بیاورند اما در مورد خاتمی مشکل برای مسئولان این خواهد بود که سیل جمعیت را چگونه کنترل کنند.
مشکل محبوبیت خاتمی است. خاتمی با آنکه نه حزب داشته، نه سازمان، نه تشکیلات و نه مسئولان اجازه حضور به وی در هیچ گرده همایی عمومی نمیدهند، و اگر همین فردا انتخابات ریاست جمهوری شود یقینا (سید) بیش از ۳۰ میلیون رای خواهد آورد. مشکل اصولگرایان آن است که واقعا نمیدانند با این محبوبیت خاتمی چه بایستی بکنند. خاتمی نه سخنران حرفهای است، نه به معنای واقعی کلمه رسانهای است، نه مواضع خیلی تند و رادیکال اتخاذ میکند، نه شعارهای پرطمطراق میدهد، نه لزوما و تعمدا سخنانی میگوید که جوانان، خانمها، تحصیل کردهها و این تیتر اقشار سرمست شوند و نه هیچ کار و اقدام دیگری انجام میدهد. معذالک و علی رغم انکه سالهاست اصولگرایان درب همه چیز را بر روی وی بستهاند، محبوبیتاش آنقدر زیاد است که تندروها خود را مجبور میکنند تا به وزیر دادگستری نامه سرگشاده بنویسند و باز هم تقاضا کنند که خاتمی از نظر حضور در رسانه از این هم بیشتر در حصار قرار بگیرد.
ای کاش به جای همه این تلاشها و تقلاها، اصولگرایان برای یک بار هم که شده بود از خودشان این سوال را میکردند که چرا اینقدر خاتمی محبوبیت دارد؟اگر این سوال را از خودشان میپرسیدند آنوقت متوجه میشدند که بخشی از کاریزمای خاتمی طبیعی است. خدا به او داده است. اما بخش دیگرش باز میگردد به رفتارهای اجتماعی خاتمی و درستتر گفته باشیم بیشتر به آنچه که خاتمی نمیکند یا نمیگوید.از سال ۷۶ که مردم ایران با خاتمی آشنا شدهاند، هرگز ندیدهاند و نشنیدهاند که خاتمی برای کسی، ملتی، کشوری، گروهی یا جماعتی آرزوی مرگ و نیستی و نابودی بنماید.هرگز ندیدهاند که خاتمی آدمها را نفرین کند. هرگز ندیدهاند که خاتمی نسبت به رقیب، نسبت به دشمن، توهین کند، یا او را تحقیر نماید. حتی در مقابل بدترین و کینهورزترین مخالفین و دشمنان سیاسیاش، خاتمی همواره عفت کلام، ادب، کرامت و حرمت انسانی را نگه داشته است.
دوستان اصولگرا، چرا نمیخواهید متوجه شوید که محبوبیت خاتمی به واسطه این نیست که فلان روزنامه یا مجله که تیراژش به ۵ یا حداکثر ۱۰ هزار هم نمیرسد، عکس او را پشت جلدش یا در صفحه اولش چاپ کرده. شما ۴ سال تمام از ۸۸ تا ۹۲ جلوی همین راه هم گرفته بودید، خوب چه شد؟ آیا از محبوبیت خاتمی کاسته شد؟ محبوبیت خاتمی ریشه در رفتار شما در مقابل رفتار او میباشد. رفتار خاتمی از سر ملاطفت و از سر احترام به دیگران و گذشت و مهربانی است. شما هیچ حق و حقوقی برای مخالف و منتقدان قائل نیستید چون خودتان را کامل میدانید. در حالی که خاتمی خودش را که کسی نمیداند و خیلی اهمیتی نمیدهد که حالا عدهای از او انتقاد نمایند و بدش را بخواهند. نه دوستان، به جای اینکه میخواهید به آب و آتش بزنید که خاتمی را بیشتر در فشار و منگنه قرار دهید و انتقام حمایتش از روحانی را بگیرید، وقتی به خود آیید و ببینید شما چگونه با مردم و دیگران رفتار میکنید و خاتمی چگونه؟