کد خبر: 9877
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳

تامین مالی بخش صنعت از بودجه دولتی منفک شد

تامین مالی بخش صنعت از بودجه دولتی منفک شد

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه تامین مالی بخش صنعت از بودجه دولتی به 5 روش تامین مالی تغییر کرده است، گفت: بر این اساس، یوزانس، فاینانس، آورده سهامداران، صندوق توسعه ملی و منابع بانکی جایگزین می‌شود

حسین ابویی مهریزی درگفتگو با مهر گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال 94، حوزه خروج از رکود، توسعه صنعت و افزایش تولید را برمبنای بودجه دولت بنا نکرده است که اگر درآمد نفتی کم شود و منابع بودجه‌ای کاهش یابد، مشکل دار شویم؛ بلکه اتکای ما براساس سرمایه‌های بخش خصوصی و تامین مالی از روش های غیربودجه‌ای است.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت افزود: تامین مالی در سال 94 بیشتر براساس اتکا به سرمایه بخش خصوصی، تامین مالی از طریق منابع داخلی بانک‌ها، صندوق توسعه ملی، فاینانس و یوزانس است.

وی تصریح کرد: وقتی بخش عمده اقتصاد ایران وابسته به نفت است، با کاهش درآمدهای نفتی ممکن است بخش‌‌های مختلف دچار مشکل شوند؛ بنابراین درجه تاثیرپذیری متفاوت است ولی به طور کل در کوتاه مدت کاهش درآمد نفتی اثری دارد که باید مدیریت شود وگرنه تبدیل به آسیب خواهد شد.

به گفته ابویی مهریزی، در درازمدت البته باید بتوان کشور را به نحوی مدیریت کرد که با کمترین درآمدهای نفتی نیز اداره شود تا به طور قطع، مشکل برطرف شود.