جمعه 31 فروردین، 1403

کدخبر: 1897 11:11 1393/02/29
بهرام بيضايي به ايران بازمي‌گردد ‏

بهرام بيضايي به ايران بازمي‌گردد ‏

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بهرام بيضايي به ايران بازمي‌گردد ‏

بهرام بيضايي به ايران بازمي‌گردد ‏

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


بهرام بيضايي کارگردان سينما تازه‌ترين فيلمنامه سينمايي‌اش با نام "مقصد" را براي دريافت صدور مجوز ساخت به شوراي پروانه ساخت در سازمان سينمايي ارائه کرده است‎.


‎بهرام بيضايي کارگردان شاخص سينماي ايران که چند سالي است خارج از ايران زندگي مي‌کند فيلمنامه "مقصد" با موضوع اجتماعي را براي دريافت مجوز ساخت به شوراي پروانه ساخت ارائه کرده و قرار است پس از دريافت مجوز، اين فيلم سينمايي را به تهيه‌کنندگي سعيد ملکان مقابل دوربين ببرد‎.
‎به گزارش مهر، همچنين شنيده مي‌شود بهرام بيضايي قرارست تازه‌ترين اثر سينمايي خود را در مدت سه ماه فيلمبرداري و تدوين کند‎.
‎حضور بهرام بيضايي در ايران براي ساخت فيلم سينمايي "مقصد" در حالي صورت مي‌گيرد که پيش از اين حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي بر موضوع فراهم کردن شرايط فيلمسازي براي کارگردان هاي بزرگ سينماي ايران تاکيد کرده و متذکر شده بود که سازمان سينمايي اين آمادگي را دارد تا از فيلم هاي فيلمسازان بزرگ سينماي ايران حمايت کند‎.
‎آخرين فيلم سينمايي بهرام بيضايي "وقتي همه خوابيم" نام دارد که در سال 1387 توليد شد و بيضايي پس از آن براي تدريس در دانشگاه "استنفورد" راهي آمريکا شد. وي در حال حاضر با خانواده‌اش در اين کشور زندگي مي‌کند و در چند سالي که در آن کشور بوده است کار تدريس و اجراي آثار هنري و نگارش متون ادبي و هنري را دنبال مي‌کند‎.
‎فيلمنامه "مقصد" ماجراي زن جواني است که شوهرش را از دست داده و اين زن طبق وصيت شوهرش بر آن است پيکر او را در امامزاده‌اي در شهر کوچکي دفن کند. در اين سفر که برادر شوهرش نيز او را همراهي مي کند، اتفاق‌هاي مختلفي رخ مي دهد که فيلمنامه براساس آن شکل گرفته است. اين فيلمنامه پيش از اين توسط انتشارات روشنگران منتشر و تجديد چاپ شده بود‎.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |