کد خبر: 4534
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۳

برگزاری همایش علمی و جشن تجلیل از نخبگان و رتبه های زیر ۱۰ کنکور ۹۳

برگزاری همایش علمی و جشن تجلیل از نخبگان و رتبه های زیر ۱۰ کنکور ۹۳


گروه زندگی: مراسم تجلیل از رتبه های زیر ۱۰ کشوری کنکور سراسری ۹۳ ، توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) با حضور نخبگان و فرهیختگان، اساتید، خیرین مدرسه ساز، چهره های ماندگار، ناشران و برگزیدگان در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.
به گزارش جهان اقتصاد، این همایش با حضور حجت السلام والمسلمین دکترعلی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور، شخصیت های بزرگ علمی و چهره های ماندگار مانند پروفسور پرویز جبه دار چهره ماندگار برق در سال ۸۱، پروفسور منصور نیک خواه بهرامی چهره ماندگار مکانیک در سال ۸۵، دکتر کمره ای رییس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، فرهیختگان و دست اندرکاران کانون برگزار شد.
همچنین خیرین مدرسه ساز از جمله دکتر محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مهندس موسوی ره پیما، ناشران، اساتید دانشگاه و اولیای نخبگان و برگزیدگان از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور با بیان اینکه با وقف کردن سرمایه ها در واقع ثبات و دوام آن‌ها افزایش می یابد گفت: بعضی ها نگران وقف کردن سرمایه و اموال خود هستند اما اینجا تاکید می کنم اگر سرمایه ای را وقف کنید سازمان اوقاف آن سرمایه را از شما نمی گیرد بلکه ثبات و دوام سرمایه شما افزایش نیز می یابد.
حجت السلام والمسلمین علی محمدی با بیان این‌که اموال وقفی طبق قانون دارای سه سند است بیان کرد: سه سند برای اموال وقفی تنظیم می‌شود که یک سند به واقف، یک سند دردفترخانه ای که سند در آن تنظیم شده و یک سند در اختیار اداره اوقاف قرار داده می شود؛ نکته مهم این است که اداره کردن سرمایه وقف شده نیز به عهده خود واقف است و فقط او می تواند دراین مورد تصمیم گیری کند.
محمدی همچنین با بیان این‌که ملت ایران در دانش هسته ای به دنبال آن است که از علم و دانش در عرصه‌های مختلف زندگی استفاده کند بیان کرد: دشمنان با این موضوع مخالف هستند، کشورهایی مثل آمریکا می خواهند علم و دانش را در انحصار خود و به عنوان ابزاری برای سوء استفاده از کشورها مورد بهره برداری قرار دهند.
در ادامه کاظم قلم چی در سخنانی تاکید کرد: گسترش عدالت آموزشی باید در سرلوحه فعالیت‌ها و امور قرار گیرد.
متولی بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی با تاکید بر این‌که باید به عدالت در حوزه آموزش توجه و عنایت خاصی شود گفت: همه باید امکانات برابری برای کسب علم و دانش داشته باشند، موضوع عدالت آموزشی از موضوعاتی است که باید به عنوان امری مهم در سرلوحه امور قرار گیرد.
وی در بخشی از سخنان خود گفت: به دلایل مختلف از جمله افزایش تعداد رتبه‌های یک رقمی در چهار رشته (ریاضی، تجربی، انسانی و هنر) و محدود بودن فضای محل برگزاری مراسم نتوانستیم از رتبه‌های برتر زبان برای حضور در این مراسم دعوت به عمل بیاوریم.
در این مراسم رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز ضمن تشکر و قدردانی از کاظم قلم چی گفت: کلام خداوند مژده می دهد که کسب علم و دانش از عباداتی است که باید به جا بیاوریم و از جمله بالاترین فرایض محسوب می‌شود.
دکتر محمد رضا حافظی با تشکر از قلم چی و حمایت‌های وی از فرزندان این مرز و بوم تاکید کرد: جامعه خیرین مدرسه‌ساز در هفدهمین سال موجودیت خودش قرار دارد و باید در مسیر اعتلای بیشتر گام بردارد.
همچنین در این مراسم از رتبه های زیر هزار نابینایان در کنکور ۹۳ نیز قدردانی به عمل آمد؛ معرفی و قدردانی از رتبه‌های زیر ۱۰ کنکور ۹۳در رشته‌های انسانی ، تجربی، ریاضی و هنر بخش دیگری از این مراسم بود.
در پایان مراسم نیز از والدین و دبیران دانش آموزان حائز رتبه‌های برتر تقدیر و عکس یادگاری نیز گرفته شد.