کد خبر: 5000
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۳
گروه : ایران

برخی به دنبال اختلاف میان دولت و مجلس هستند

برخی به دنبال اختلاف میان دولت و مجلس هستند


ضرغام صادقي عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران در خصوص اخبار منتشر شده در برخي رسانه ها پيرامون توزيع نامه اي در صحن علني مجلس عليه رئيس جمهور در ايام استيضاح وزير علوم گفت: اين اولين مصاحبه بنده بعد از استيضاح است و علي رغم اينکه بنايي بر انجام مصاحبه نداشتم اما ظاهرا برخي رسانه ها به دنبال ايجاد اختلاف بين دولت و مجلس هستند که هيچ سودي براي کشور و مردم نخواهد داشت.
به گزارش  مهر، وي با بيان اينکه پيشتر يک خبرگزاري نيز مصاحبه اي را از قول يکي از اعضاي هيات رئيسه منتشر کرده بود که وي در حضور ساير اعضاي هيات رئيسه با آن رسانه تماس گرفت و اين موضوع تکذيب شد افزود: بنده روز گذشته با آقاي نعمتي سخنگوي هيات رئيسه مجلس تماس گرفتم و ايشان هم هرگونه مصاحبه عليه ساير نمايندگان و عضاي هيات رئيسه را تکذيب کرد.
صادقي در ادامه افزود: آقاي نعمتي گفت بنده در مصاحبه اي اين موضوع را مطرح کردم که هيات رئيسه مجلس از توزيع نامه عليه رئيس جمهور ناراحت بودند و بعد از اين ماجرا قرار شد از اين پس توزيع نامه ها با مشورت با رئيس مجلس انجام و در صورت صلاحديد در صحن علني توزيع شود.
وي با بيان اينکه اين نامه را آقاي کوچک زاده تهيه کرد، به هيات رئيسه مجلس تحويل داد و خودشان هم مسئوليت آن را بر عهده گرفتند و حتي قرار شد از پشت تريبون هم اين موضوع را اعلام کنند اما فرصتي پيش نيامد، گفت: هيچ اراده اي در هيات رئيسه مجلس براي تخريب ديگران وجود ندارد و اقاي دهقان نماينده مردم چناران و طرقبه نيزهيچ نقشي در توزيع اين نامه نداشتند.
اين عضوهيات رئيسه مجلس همچنين افزود: هيات رئيسه مجلس همانطور که دولتي ها نيز به آن اذعان دارند در جهت تعامل و همکاري هرچه بيشتر دو قوه تلاش مي کند و در همين راستا هم سعي شده تا سوال از وزرا و حتي تحقيق و تفحص ها تا جايي که امکان داشته باشد به حداقل برسد.
صادقي اظهار کرد: برخي رسانه ها با دامن زدن به اين موضوعات نه تنها هيچ خدمتي به رئيس جمهور نمي کنند بلکه مانع خدمت رساني بيشتر دولت و مجلس به مردم خواهند شد.
وي افزود: وقتي رئيس جمهور استيضاح را قبول کرده و آن را وظيفه ذاتي نمايندگان مجلس مي داند ديگران نبايد سو استفاده کرده و از اين طريق به رابطه دولت و مجلس ضربه بزنند.
اين عضو هيات رئيسه مجلس خاطرنشان کرد: در شرايطي که دغدغه اصلي دولت و مجلس رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم است و از سويي خروج از رکود مستلزم همکاري و تعامل جدي ميان قواي مقننه و مجريه است نبايد با پرداختن به مسائل حاشيه اي مانع از خدمت رساني به مردم شد.