کد خبر: 12151
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

برای نخستین بار در صنعت مالی ایران برگزار می شود: المپیاد سبدگردانی دانشجویان رشته‌های مالی بازار سرمایه

برای نخستین بار در صنعت مالی ایران برگزار می شود: المپیاد سبدگردانی دانشجویان رشته‌های مالی بازار سرمایه

یک فعال بورس از برگزاری اولین المپیاد سبدگردانی دانشجویان کشور خبر داد و گفت: شناسایی و حمایت از دانشجویان نخبه رشته‌های مالی بازار سرمایه هدف برگزاری این المپیاد است.

بهزاد گلکار با بیان این‌که یکی از گروه های هدف اصلی که در آینده نقش چشمگیری در معادلات بازار سرمایه ایفا می کنند ، دانشجویان نخبه رشته های مالی و اقتصادی هستند اظهار کرد: این افراد سکاندار اصلی کسب و کار های مالی و سرمایه گذاری در سال های آتی و پیشرو در این حوزه خواهند بود.

وی تصریح کرد:‌ در این راستا تقویت فرهنگ سرمایه گذاری و کار آفرینی با استفاده از آموزش و توسعه مهارت های دانشجویان ، توسعه مهارت های کاربردی دانش مالی و سرمایه گذاری در بین دانشجویان ، توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه در رشته های مالی و اقتصادی ، حمایت اشتغال زایی با شناسایی دانشجویان نخبه و مستعد و همچنین جذب و بکارگیری در کسب و کار ها از اهداف نخستین دوره المپیاد سبد گردانی دانشجویان کشور است. مجتبی شهبازی دبیر این المپیاد نیز گفت: دانشجویان رشته های مالی در، حسابداری و اقتصاد، مدیریت و صنایع دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و فناوری می توانند با حداقل سرمایه 10 میلیون ریال در این المپیاد شرکت کنند .