کد خبر: 177087
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

اولین دوره آموزش آکادمیک رمز ارزها و بلاکچین با همکاری دانشگاه پیام نور و خانه بلاکچین ایران افتتاح شد

اولین دوره آموزش آکادمیک رمز ارزها و بلاکچین با همکاری دانشگاه پیام نور و خانه بلاکچین ایران افتتاح شد

به گزارش جهان اقتصاد، دکتر علی پاک باخته گان زنجانی،  رئیس خانه بلاک چین ایران در مراسم اولین دوره آموزش آکادمیک رمزارز‌ها و بلاک چین، از ارائه آموزش تخصصی رمزارز و بلاکچین در دانشکده پیام نور خبر داد.

عضو کمیسیون رمز ارز و بلاک چین  سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در خصوص چرایی ایجاد یک رشته جدید و آموزش این حوزه در دانشکده پیام‌نور گفت: با توجه به بازار بزرگی که در این حوزه وجود دارد، خرید و نگهداری رمزارزها مهم است، بنابراین نیاز به آموزش تخصصی وجود داشت.

وی با تاکید بر توجه به این‌که حوزه رمز ارزها و بلاک چین یک بخش به‌روز در تمام جهان است اظهار کرد: این حوزه در کشورمان  درحال‌توسعه است و به همین دلیل نیاز به آموزش تخصصی در این زمینه وجود داشت.

پاک باخته گان زنجانی با تاکید بر اینکه دنیای امروز، دنیای ارتباطات و دیجیتال است و دنیای دیجیتال نیز به سمت بلاک چین  در حال حرکت است گفت: با توجه به اهمیت آن در دنیا و در کشورمان،  نیاز بود که با راه‌اندازی این رشته تحصیلی در دانشگاه بتوانیم از این دنیای پرسودی که وجود دارد و درحال‌توسعه است استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون رمز ارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای استان البرز  همچنین درخصوص ضرورت ارائه آموزش تخصصی این حوزه در دانشگاهها گفت: امیدواریم با این اتفاق بتوان بساط پکیج فروش های فضای مجازی که گاهی به‌صورت اشتباه ، اطلاعات به مشتریان ارائه می‌دهند، برچیده شود و مخاطبان و مشتریان حوزه بلاک چین و رمزارزها در دام آن‌ها نیفتند. این مسیر در دانشکده هدایت می‌شود تا به بهترین نحو از آن استفاده شود.

همچنین،  دکتر محسن سبحانی _بنیانگذار خانه بلاکچین ایران و رئیس مرکز آموزش های تخصصی و کوتاه مدت دانشگاه پیام نور و مدیر عامل شرکت دانش بنیان زنجیره بلوکی سبحان  در مراسم افتتاح اولین دوره آموزش آکادمیک رمز ارزها و بلاکچین با همکاری دانشگاه پیام نور و خانه بلاکچین ایران ، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور  و خانه بلاکچین با درک تغییرات جدید همکاری شروع کرده اند که این امر تلاشی برای به دست آوردن جایگاه متناسب با شان ایران است.

سبحانی در این مراسم گفت: فناوری مانند اینترنت و بلاکچین تغییرات زیادی در زندگی ما ایجاد کرده است.عصر جدید با نسل جدید همراه است که نسل جدید باید متناسب با عصر جدید تربیت شود.

وی گفت: امروز به آموزش های مهارتی نگاه حرفه ای می شود و در سال های اخیر آموزش مهارت جایگاه ویژه گرفته است.