افزایش ارزش دلار طلای جهانی را ارزان کرد

0
۷۰ بازدید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۱۸۸۹ دلار و ۴۶ سنت رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل ازتسنیم، در حالی که پس از برگزاری اولین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن، دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارزش دلار بالا رفته است، قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۱۸۸۹ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت طلا در اوایل امروز به بالاترین رقم یک هفته اخیر یعنی ۱۸۹۹ دلار و ۱۲ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۰.۵۲ درصد افت به ۱۸۹۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

قیمت طلا در مسیر ثبت بدترین عملکرد ماهانه یعنی کاهش ۴ درصدی از نوامبر ۲۰۱۶ تاکنون قرار دارد. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز با ۰.۱ درصد افزایش مواجه بود و در مسیر ثبت بهترین عملکرد ماهانه از جولای ۲۰۱۹ قرار گرفت.

مارگارت یانگ، استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «شاخص ارزش دلار همچنان عامل اصلی نوسانات قیمتی در بازار طلاست… مناظره امروز صبح حاوی نکات چندان غیرمنتظره ای نبود.» مناظره امروز که در اوهایو برگزار شد، با طرح انتقادات بایدن در مورد عملکرد ترامپ در زمینه کووید ۱۹، اقتصاد و مالیات ها به جنجال و بگو مگو کشیده شد.

عامل دیگری که تا حدودی موجب کاهش قیمت طلا شد، انتشار آمارهای مثبت از میزان تولید و فعالیت های خدماتی در چین بود که بر خلاف انتظار تحلیلگران موجب تقویت روند ترمیم اقتصادی این کشور شده است.

سرمایه گذاران در حال رصد کردن تحولات بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا هستند. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته امیدوار است که این هفته توافقی در این زمینه با کاخ سفید به دست بیاید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=113858

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید