جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 11183 16:53:23 1393-12-24
احتمال ایجاد سطح حمایتی در بازار طلا

احتمال ایجاد سطح حمایتی در بازار طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
احتمال ایجاد سطح حمایتی در بازار طلا

احتمال ایجاد سطح حمایتی در بازار طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

تحلیلگران اقتصادی کیتکو نیوز بر این باورند که مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده نوسانات ارزش دلار آمریکا و برگزاری نشست فدرال رزرو خواهد بود.

به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو، قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها به شدت تحت تاثیر بهبود اوضاع بازار کار آمریکا و افزایش ارزش دلار قرار دارد.بر اساس این گزارش شاخص ارزش دلار به بالاترین سطح خود در 12 سال گذشته رسیده است. بعید به نظر می رسد که روند صعودی ارزش دلار در کوتاه مدت متوقف شود و این خبر بدی برای قیمت طلا خواهد بود.مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 17 و 18 مارس خواهد بود. بیانیه پایانی این نشست نیز روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی منتظر اعلام بیانیه جدید فدرال رزرو در خصوص اوضاع اقتصادی آمریکا و نرخ بهره هستند.هنوز بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را برای نخستین بار از سال 2006 میلادی افزایش خواهد داد.البته موسسه مالی نومورا بر این باور است که نخستین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر رقم خواهد خورد. موسسه سرمایه گذاری سی آی بی سی نیز اعلام کرد که نخستین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن خواهد بود ولی این افزایش نرخ بهره چندان چشمگیر نخواهد بود.

در عین حال، یک تحلیلگر ارشد مالی و سرمایه گذاری تاکید کرد که علی رغم افت قیمت طلا در هفته های اخیر نباید احتمال افزایش چشمگیر قیمت این فلز زرد را نادیده گرفت.به گزارش پایگاه خبری کیتکو، سارا نونالی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری فایننشال آلیانس، تصریح کرد که از زمانی که روند نزولی قیمت طلا از دو سال پیش آغاز شده به نظر می رسد اکنون سطح حمایتی تکنیکال برای طلا ایجاد شده است.بر اساس این گزارش وی افزود: زمانی که تحولات اقتصادی جهان را مورد ارزیابی و جمع بندی قرار می دهیم به این نتیجه می رسیم که علی رغم بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا هنوز نگرانی های زیادی نسبت به وضعیت اقتصادی سایر قدرت های بزرگ وجود دارد و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر افزایش احتمالی قیمت طلا داشته باشد.این کارشناس سرمایه گذاری گفت: شاید تقویت ارزش دلار آمریکا طی یک سال آینده ادامه یابد ولی این روند با اقدام برخی کشورها به خصوص چین به زودی متوقف خواهد شد. چین و سایر قدرت های اقتصادی جهان قصد دارند تا ارز ملی خود را در مبادلات بین المللی مورد استفاده قرار دهند و این مساله مانع بزرگی برای ادامه روند صعودی ارزش دلار خواهد بود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |