ابراهیم اصغر‌زاده : تندروها می‌خواهند مذاکرات شکست بخورد

0
۲۶۹ بازدید

   تندرو می‌خواهند اثبات کنند که دولت آقای احمدی‌نژاد طی هشت ساله گذشته ماجراجویی‌هایش در راستای منافع ملی بوده است. انتخابات مجلس از نظر من، تحت تاثیر توافقنامه جامع هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ قرار خواهد گرفت.

یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی تاکید کرد: سیاست‌های اصولگریان تندرو در هشت سال گذشته موجب تحریم‌ها شد و این وضعیت فجیع را شکل داد که خارج شدن از این شرایط بسیار سخت است. تنها کاری که تندروها می‌توانند بکنند تخریب تیم مذاکره‌کننده است تا اجازه ندهند که آنها با موفقیت جلو برود.

ابراهیم اصغرزاده در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص ارزیابی‌اش از انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مجلس از نظر من، خیلی تحت تاثیر توافقنامه جامع هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بخش مهمی از جامعه که به آقای روحانی رای دادند، دیده‌اند که مهمترین پرونده و بیلان دولت آقای روحانی تمرکز بر سیاست خارجی و پرونده هسته‌ای است و دولت روحانی در رابطه با پرونده هسته‌ای در معرض قضاوت است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه اگر مذاکرات به توافق برسد، قطعا اصلاح‌طلبانی که حامی دولت روحانی بوده‌اند در انتخابات سال آینده برنده خواهند شد، اظهار داشت: اگر دولت آقای روحانی قادر نباشد مهمترین پروژه‌ای که در دست گرفته است٬ یعنی سیاست خارجی را جلو ببرد و به نتیجه مطلوبی در مذاکرات هسته‌ای دست نیابد، این مسئله تاثیر منفی را در انتخابات هم بر ایشان و هم بر حامیانشان که اصلاح‌طلبان هستند، خواهد گذاشت بنابراین سرنوشت اصلاحات و مسئله گروه‌های منتقد وضع موجود به مسئله گفتمان تعامل با دنیا گره خورده است.

اصغرزاده٬ برنده انتخابات سال ۹۲ را گفتمان تعامل سازننده با دنیا دانست و افزود: اگر این گفتمان قادر نباشد از این پیچ تاریخی با موفقیت عبور کند، گفتمانی نیست که در انتخابات بتواند تاثیرگذار باشد. هرچند به موفقیت تیم مذاکره‌کننده امیدوارم چون یک تیم متخصص مسئولیت این مسئله را برعهده دارد.

با تاکید بر اینکه هدف‌گذاری تیم مذاکره‌کننده‌ در مقابل هدف‌گذاری جناح‌های اصولگرای تندرو است، تصریح کرد: تندروها می‌خواهند اثبات کنند دولت آقای احمدی‌نژاد طی هشت ساله گذشته ماجراجویی‌هایش در راستای منافع ملی بوده است. عملکرد تیم مذاکره‌کننده در مقابل سیاست‌های دولت قبل است و به نظر من گروه‌های اصولگرای تندرو هر کاری بکنند سرنوشت‌شان به هشت سالی که باعث شد جامعه جهانی علیه ایران به اجماع برسد و پرونده ایران به شورای امنیت برود، گره خورده است.

وی اضافه کرد: سیاست‌های اصولگریان تندرو در هشت سال گذشته موجب تحریم‌ها شد و این وضعیت فجیع را شکل داد که خارج شدن از این شرایط بسیار سخت است. تنها کاری که تندروها می‌توانند بکنند٬ تخریب تیم مذاکره‌کننده است و اینکه اجازه ندهند تیم مذاکره‌کننده با موفقیت جلو برود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که دولت روحانی با حمایت‌های خاتمی و هاشمی به قدرت رسید، نباید برای استفاده از ظرفیت‌های آنان استفاده شود؟ خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های هاشمی و خاتمی برای دولت فرصت است و اگر دولت این فرصت را تبدیل به تهدید کند به ضررش خواهد بود چراکه آقای روحانی خود پایگاه اجتماعی مستقلی مانند اصلاح‌طلبان ندارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7215