کد خبر: 195320
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

آغاز ساخت کریدورهای ناتمام ریلی از ماه آینده

آغاز ساخت کریدورهای ناتمام ریلی از ماه آینده

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از وزارت راه و شهرسازی،« رستم قاسمی» ر در حاشیه نشست با معاون اجرایی رییس‌جمهور در خصوص تصمیم‌گیری برای تکمیل پروژه‌های ریلی کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی وظیفه اجرای پروژه‌های مهم ریلی کشور را برعهده دارد و با تمام توان در اجرای مصوبات و تصمیم‌های رییس جمهوری گام برمی‌دارد.

عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار امیدواری کرد: تلاش می‌کنیم در یک ماه آینده تکمیل کریدورهای ریلی در قرارداد عمده‌ای که با پیمانکاران ایرانی بسته خواهد شد آغاز شود و در زمان‌بندی مشخص شده برای پروژه‌های متعدد کار آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی بر تلاش وزارت راه و شهرسازی برای انجام تعهدات در حوزه تکمیل پروژه‌های بزرگ ریلی تاکید کرد.

قاسمی ضمن تقدیر از تلاش‌های معاون اجرایی رییس‌جمهوری در نشست پیگیری پروژه‌های ریلی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد مصوبات نشست امروز با معاون اجرایی رییس جمهوری، اجرایی و عملیاتی شود.

گفتنی است، فعال کردن کریدور شمال - جنوب با هدف توسعه تجارت با همسایگان از برنامه‌های دولت سیزدهم است. به گفته معاون حمل‌و نقل وزیر راه برای تکمیل آن نیاز است راه‌آهن رشت - آستارا هرچه سریعتر تکمیل شود؛ در این ارتباط قرار است با سرمایه‌گذاری روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران این حلقه مفقوده کامل و به شبکه ریلی ایران به جمهوری آذربایجان متصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.