آغاز به کار نمایشگاه بهاره در تهران

گروه بازار

bazar@jahaneghtesad.com

نمایشگاه بهاره برای عرضه ملزومات مورد نیاز مردم پایتخت در پنج نقطه تهران فعالیتش را امروز شروع کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران، امسال نمایشگاه بهاره در پارک ارم در غرب تهران بوستان ولایت در جنوب تهران حکیمیه تهرانپارس در شرق و مصلی امام خمینی (ره) در مرکز تهران برگزار می شود در این نمایشگاه تمام ملزومات مورد نیاز مردم عرضه می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران در این خصوص بر نظارت کامل بر کیفیت ، اصالت و قیمت کالاها در نمایشگاه های بهاره تاکید کرد و گفت: ارائه کالای پلمپ شده ، حضور مستقیم تولید کننده دارای جواز کسب و کنترل قیمت ها از الزامات تشکیل نمایشگاه بهاره امسال است.

علی فاضلی راه اندازی نمایشگاه بهاره را از ۱۲ اسفند در سراسر کشور اعلام کرد و گفت:‌ راه اندازی حراج ها فصلی و فروش فوق العا ده نیز از دیگر برنامه های اتحادیه ها برای تنظیم بازار عید است.

وی با اشاره به الزام نصب پلاک های اتحادیه صنفی و مجوز آن بر سر در مغازه ها در زمان حراج و فروش ویژه ادامه داد: کالاهایی که در بنگاه های عرضه کننده ویژه عرضه می شود مشمول حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف است.

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه مردم نباید از بنگاه هایی که مهر و نشان رسمی ندارند ، کالا خریداری کنند ، افزود : برای جلوگیری از عرضه کالای بی کیفیت در زمان فروش فوق العاده بخشنامه ای به سازمان های بازرسی سراسرکشور ابلاغ شده است تا نظارت و کنترل در هفته های باقی مانده تا شب عید به کمک نیروهای بیشتر شدت بگیرد.

فاضلی افزود : به منظور حمایت از تولید کنندگان داخل در نمایشگاه بهاره فقط کالای ایرانی و با تخفیف حداقل ۱۵ درصد عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به حذف واسطه ها در مورد کالاهایی که بخشی از آنها وارداتی است مانند اقلامی از آجیل و خشکبار گفت:‌ تمام فرآیند راه اندازی نمایشگاه های بهاره از پذیرش تولید کننده تا کنترل کیفیت و تائید قیمت ها در این مراکز فروش از طریق بازرسان اتحادیه انجاد خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به تقویت بخشهای بازرسی و نظارت در بازار های بهاره تصریح کرد: از سازمان تعزیرات حکومتی قاضی ویژه در نمایشگاه های بهاره مستقر است که درصورت بروز تخلف ، واحد مربوط بسته خواهد شد.

فاضلی، بنگاه های بدون پروانه کسب را از عارضه های موجود در کشور دانست که عامل بروز بیشترین تخلف در بازار هستند و افزود : ‌در کنار ۲ میلیون و ۱۷۳ هزار واحد صنفی پروانه دار در کشور ۷۵۰ هزار بنگاه بدون پروانه نیز فعالیت می کنند که ساختارهای نظارتی تاکنون نتوانسته اند آنها را رصد و برخورد کنند.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.