یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 7569 06:46 1402/06/28
رئیس انجمن اعلام کرد:

۴ عامل در تاب آوری صنعت فولاد و تبعات تصمیمات اشتباه و ناگهانی بر بورس

دسته‌بندی: بورس
رئیس انجمن اعلام کرد:

۴ عامل در تاب آوری صنعت فولاد و تبعات تصمیمات اشتباه و ناگهانی بر بورس

دسته‌بندی: بورس

رئیس انجمن فولاد با اشاره به اثر تصمیمات اشتباه و ناگهانی در صنعت بر روند منفی بورس، گفت: چهار عامل در تاب آوری صنعت فولاد دخالت دارند.

بهرام سبحانی در نخستین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد، گفت: سال ۸۵ میزان تولید و مصرف فولاد ۹ و ۲۵ میلیون تن بود و ایران واردکننده فولاد محسوب می شد اما پس از اصلاح قوانین، راهبرد تحولی و بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی با تولید ۳٢ میلیون تن فولاد در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد.

وی افزود: بورس کالا محلی برای مشخص شدن قیمت محصولات بر اساس عرضه و تقاضا است اما گاهی با برخی تصمیمات نظیر قیمت گذاری دستوری، حاشیه سود تولیدکنندگان کاهش می یابد. دماسنج صنعت فولاد، تابلو معاملات بورس است و با یک تصمیم اشتباه و ناگهانی، تابلو قرمز می شود.

سبحانی ادامه داد: صنعت فولاد بالغ بر 5 درصد گاز داخل را مصرف می کند و با ایجاد محدودیت در مصرف گاز و برق دچار مشکل می شود. در تاب آوری صنعت فولاد باید به مدیریت تصمیمات حاکمیتی از جمله تامین انرژی، بانک مرکزی، عدم دخالت در بورس و عملکرد و همکاری بنگاه های تولیدی پرداخت.

 

 

برچسب: بورس ، جهان اقتصاد ، فولاد ، بورس کالا ، اخبار روز ، تاب آوری ، بهرام سبحانیhttps://jahaneghtesad.com/direct/7569


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |