یکشنبه 02 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 12554 00:08 1402/11/19
دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی:

۳۸ هزار زمین در طرح جوانی جمعیت واگذار کردیم

دسته‌بندی: زیربنایی
دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی:

۳۸ هزار زمین در طرح جوانی جمعیت واگذار کردیم

دسته‌بندی: زیربنایی

روح‌الله اکبری در مراسم جشن دهه فجر و واگذاری زمین به خانواده‌های چهار فرزندی در شهر بهارستان که در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم در برهه‌ای از زمان به دنیا آمدیم که در نظام جمهوری اسلامی بتوانیم زندگی و خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در بحث مسکن به‌عنوان کالای اساسی خانوارها و امنیت روانی خانواده‌ها اقدامات خوبی انجام داده است و طرح‌های حمایتی خوبی اجرا کرده است، افزود: دولت سیزدهم با وجود سختی‌های ساخت مسکن از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکرد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در قالب طرح بزرگ جهش تولید مسکن که به صورت نهضتی آغاز شد، تاکنون ۵۶ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح در کشور تأمین شده و ۳۱ هزار هکتار اراضی آن در دست اجرا است.

اکبری ادامه داد: در دولت نهم و دهم ۸۵۰۰ هکتار زمین به شهرها الحاق شد، در حالی که امروز از عدد ۵۶ هزار هکتار زمین صحبت می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعات در بحث ساخت مسکن که دولت تدبیر و مجلس قانون آن را تصویب کرد، جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است، گفت: تبدیل زمین حکمت، خرد و فرزانگی نیاز دارد و کشور بدون جمعیت معنایی ندارد؛ هر کشوری برای آبادانی نیاز به جمعیت جوان، پویا و فعال دارد تا بتواند در مسئله اشتغال فعال باشد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اگر جمعیت کشور به سمت جوانی نرود ۲۰۰ سال طول می‌کشد تا از هرم پیری جمعیت خارج شویم، تصریح کرد: تاکنون ۳۸ هزار زمین تقدیم واجدان شرایط طرح جوانی جمعیت شده است و تا پایان سال از عدد ۷۰ هزار نفر عبور خواهیم کرد؛ همچنین در بهارستان به تمام افراد واجد شرایط ۴ فرزندی اولویت دادیم.

 

برچسب: مسکن ، کالای اساسی ، وزارت راه و شهر سازیhttps://jahaneghtesad.com/direct/12554


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |