سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 322 07:56:00 1401-11-14
دسته‌بندی: صنعت و معدن ، صنایع مادر

در اولین روز دهه‌ی مبارک فجر، ۳۳ پروژه راهبردی فولاد خوزستان با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان؛ در دوازدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ و با حضور یحیی فروتن مدیرعامل شرکت توسعه سلامت ایوا، سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج)، علی اکبر محراب ‌حسینی استاندار خوزستان، محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت از محیط زیست خوزستان و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری آیین افتتاح ۳۳ پروژه فولاد خوزستان در تالار طوبی مجتمع دوست دستگاه برگزار شد.

 

 فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) استان خوزستان:

 از حراست تا کارگر فولادسازی سهم واحدی در موفقیت‌های شرکت فولاد خوزستان دارند

سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان ضمن تبریک ایام خجسته دهه‌ی فجر گفت: یکی از موضوعات مهم در پیروزی انقلاب اسلامی خودباوری بود. شکل‌گیری انقلاب بر اساس باورها و توانمندی‌های ملت ایران بود. یکی از مهم‌ترین اولویت‌های توسعه صنعت، حرکت همگام با جهان است. در سه مقطع، رشد صنعت با چالش‌ مواجه شد. در بدو انقلاب صنایع مادر فلج شد و مدیران صنایع به خارج کشور رفتند.

 

خروج از این چالش نیازمند رویکرد جدید بود. جنگ تحمیلی چالش دیگری را به صنایع تحمیل کرد. حملات و بمباران مکرر دشمن بعثی به صنایع خوزستان مانند نفت و فولاد از نمودهای این چالش بود.

 

وی در ادامه گفت: مقطع سوم چالش‌ها، وضع تحریم‌ها بود. وقتی دشمن متوجه شد ما در حال بازسازی کشور و به تبع آن صنعت هستیم دشمن فشار را از طریق  تحریم‌ها، چند برابر کرد.

 

وی گفت: در این شرایط با تکیه بر توانمندی‌های ‌داخلی، تهدید تحریم را به فرصت پیشرفت تبدیل کردیم. کارگران مجموعه فولاد خوزستان در تابستان ۶۰ درجه و در سطح ارتفاع ۴۰ متر جهادگونه‌ تلاش می‌کنند. از نگهبان تا کارگر فولادسازی سهم واحدی در موفقیت‌های شرکت فولاد خوزستان دارند و این زنجیره تلاش به هم پیوسته است.

 

علی‌‌اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در این مراسم با بیان این جمله که رشد و توسعه نیازمند زیرساخت‌ها است، افزود: زنجیره تولید فولاد از معدن تا نورد باید به ارزش افزوده منجر شود. تولید، اشتغال‌زایی و درآمد نتیجه این رویکرد است. باید به سمت تولید محصول با ارزش افزوده گام برداشت. در بحث مسئولیت‌های اجتماعی فولاد خوزستان از گذشته تا به امروز پیشگام بوده و هست. انتظار داریم این روند ادامه داشته باشد. بازسازی استان و جبران عقب‌ماندگی ناشی از جنگ بخشی از فعالیت‌ها در بحث مسئولیت‌های اجتماعی را شامل می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: به جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان بها دهید، اگر شرایطی فراهم شود که به صنایع وصل شوند موتور محرکی هستند که باعث جهش صنایع می‌شوند. بهره‌برداری از پست ۴۰۰ کیلو ولت گام موثری در پایداری شبکه برق استان دارد. انتظار داریم فولاد خوزستان با احداث نیروگاه به پایداری تامین برق کشور کمک کند.

 

یحیی فروتن مدیرعامل شرکت توسعه سلامت ایوا به ابعاد مقدمات پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در تابستان سال ۵۸ از رئیس سازمان سیا سوال کردند که چگونه نتوانستید از وقوع انقلاب در ایران جلوگیری کنید، که در جواب گفته بود: در آن سال ها هیچ نشانه‌ای از انقلاب نبود. قبل‌تر یعنی در سال ۱۳۵۱ رئیس اطلاعات فرانسه به شاه گفته بود انقلاب شیعی در کشور ایران رخ می‌دهد و دستورات ده گانه‌ای را برای جلوگیری از آن به شاه ابلاغ کرد. اما به خواست خداوند و به رهبری امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی پیروز شد.

 

وی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی تداوم آن پس از ۴۴ سال است. تداوم دشمنی استکبار از ابتدای انقلاب تا به امروز چند صد برابر و در ابعاد گسترده ادامه‌دار است، معنی این دشمنی بکر ماندن انقلاب اسلامی ایران است. جنگ امروز جنگ ترکیبی در جبهه‌های مختلف اقتصاد، فرهنگ و امنیت است. فعالیت‌های شرکت فولاد خوزستان در قالب توسعه اقتصاد اسلامی است. توجه به تعریف و اجرای پروژه‌های فولاد خوزستان در دو سال اخیر شدت بیشتری گرفته است. قطعا اگر مجموعه‌ای در مسیر توسعه پایدار گام بر ندارد، دچار فرسودگی و استهلاک می‌شود.

 

برچسب: فولاد ، خوزستان ، فولاد خوزستانhttps://jahaneghtesad.com/direct/322
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |