پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 3432 07:57 1402/03/15

کاهش ناگهانی قیمت جهانی طلا

کاهش ناگهانی قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۱۹۴۶ دلار و ۲۶ سنت رسید.

عدم اطمینان نسبت‌به ثابت ماندن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه جاری باعث کاهش قیمت طلا در روز دوشنبه شده‌است قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۱۹۴۶ دلار و ۲۶ سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه پس‌از اعلام گزارش لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی آمریکا و مثبت بودن این گزارش کاهش یافت، چون نشانه جدیدی برای فدرال رزرو جهت مقابله با تورم بود. اما برخی مقامات بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته اعلام کردند این بانک احتمالاً نرخ بهره را در ماه ژوئن ثابت نگه می‌دارد و درحال بررسی تأثیر سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی بر اقتصاد طی یک‌سال گذشته است.

اما علی‌رغم تصمیم بانک مرکزی در ماه ژوئن، این بانک به احتمال زیاد نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری در سطح بالا حفظ می‌کند که به ضرر سرمایه‌های غیر سودده مانند طلاست. بالا رفتن ارزش دلار و دورنمای نرخ بالای بهره بر قیمت طلا در روز دوشنبه تأثیر گذاشته است.

تصویب لایحه بالا بردن سقف بدهی آمریکا تمایل به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز را افزایش داده و سرمایه‌گذاران را از سرمایه‌های ریسک‌گریزی مانند طلا دور کرده‌است.

بازارها ۸۰ درصد احتمال می‌دهد فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه ژوئن بدون تغییر نگه‌دارد. اما با توجه به این‌که شاخص تورم و اطلاعات بازار اشتغال آمریکا بالاتر از انتظار بازار بوده، ممکن است بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش دهد. اما هنوز هم انتظار می‌رود بدتر شدن شرایط اقتصاد در بحبوحه فشار نرخ بالای بهره از تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در سال جاری حمایت کند و مانع افت قیمت آن شود.

قیمت نقره امروز با ۰.۵۳ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۶۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۳ درصد افزایش ۱۰۱۰ دلار و ۲۲ سنت معامله می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، آمریکا ، قیمت طلا ، اونس طلا ، فدرال رزرو ، نرخ بهره ، قیمت نقره ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/3432


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |