جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 7623 09:00 1402/07/01

پیش‌نویس قرارداد تکمیل سامانه «سپهتن» برای تجهیز ناوگان اتوبوسی نهایی‌شد

دسته‌بندی: ترابری

پیش‌نویس قرارداد تکمیل سامانه «سپهتن» برای تجهیز ناوگان اتوبوسی نهایی‌شد

دسته‌بندی: ترابری

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی از نهایی‌شدن پیش‌نویس قرارداد تکمیل سامانه سپهتن برای تجهیز ناوگان اتوبوسی در بخش حمل‌ونقل مسافری جاده‌ای خبر داد.

«شهریار افندی‌زاده» با اشاره به‌ضرورت ارائه خدمات مطلوب در حوزه حمل‌ونقل کشور، با بیان سوابق به‌کارگیری سامانه سپهتن، گفت: سپهتن، سامانه کنترل و پایش رفت‌وآمد کامیون‌ها و اتوبوس‌ها در جاده‌های کشور است و از سال ۱۳۹۳ گام‌های مؤثری درباره پایش اتوبوس‌ها که از لحاظ ایمنی تردد اهمیت بالایی دارد برداشته شده است. در این زمینه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با همکاری پلیس راهور فراجا، یک نرم‌افزار داخلی در حوزه تصادفات، تخلفات و سرعت غیرمجاز طراحی و پیاده‌سازی کرد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در خصوص این سامانه، اضافه‌کرد: هدف از راه‌اندازی بخش مسافری سامانه سپهتن، تجهیز ۱۵ هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی به این سامانه است.

وی اظهار داشت: تاکنون سامانه و تجهیزات تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به‌روزرسانی شدده و در حال حاضر نیز در ۶ کریدور پُرتردد ناوگان اتوبوسی زیر نظر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اعمال کنترل‌ها در پاسگاه‌های پلیس‌راه انجام می‌شود. البته در حال حاضر از این تعداد، داده‌های حدود ۶ هزار دستگاه قابل دریافت است.

افندی‌زاده با اشاره به اینکه هدف مطلوب تسریع در روند انجام کار تا تکمیل پیاده‌سازی این سامانه بر روی ناوگان موردنظر است، تصریح‌کرد: به‌منظور ادامه و تکمیل کار و باتوجه‌به پایان مهلت زمانی توافق‌نامه اولیه، پیش‌نویس قرارداد پشتیبانی سامانه سپهتن اتوبوسی، در اواسط مردادماه ۱۴۰۲ توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به سایر طرفین توافق‌نامه شامل پلیس راهور فراجا و شرکت صا ایران ارسال شده است.

وی ادامه‌داد: پلیس راهور فراجا نیز ملاحظات و پیشنهادهای اصلاحی خود را در ابتدای شهریور به سازمان ارسال کرده که با اعمال اصلاحات و ملاحظات مذکور، نسخه اصلاحی قرارداد برای امضای به شرکت صاایران ارسال شده است.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در پایان افزود: با نصب این سامانه و کنترل وسایل نقلیه عمومی، رفتار رانندگان در طول سفر، مجوزهای لازم برای حمل بار و مسافر، تخلفات رانندگی و ایمن بودن سفر بررسی و کنترل می‌شود و در نتیجه کاهش تصادفات، جان‌باختگان و مصدومان حوادث رانندگی را به دنبال خواهد داشت.

ایرنا

برچسب: حمل و نقل ، راه و شهر سازی ، اتوبوسرانی ، شهرسازی ، وسایل نقلیهhttps://jahaneghtesad.com/direct/7623


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |