یکشنبه 27 خرداد، 1403

کدخبر: 6878 09:24 1402/06/04
نویسنده «قوی سیاه» پیش بینی کرد: فروپاشی بیت‌کوین اجتناب ناپذیر است

پیش بینی آینده بیت‌کوین از نظر نویسنده مشهور کتاب قوی سیاه

دسته‌بندی: فناوری ، کریپتوکارنسی
نویسنده «قوی سیاه» پیش بینی کرد: فروپاشی بیت‌کوین اجتناب ناپذیر است

پیش بینی آینده بیت‌کوین از نظر نویسنده مشهور کتاب قوی سیاه

دسته‌بندی: فناوری ، کریپتوکارنسی

نسیم نیکلاس طالب، نویسنده مشهور و تحلیلگر ریسک که با کتاب «قوی سیاه» شهرت دارد، اخیراً جامعه ارزهای دیجیتال را با پیش‌بینی نابودی بیت‌کوین برانگیخته است.

نسیم نیکلاس طالب، نویسنده کتاب تأثیرگذار «قوی سیاه» اخیراً در شبکه های اجتماعی پیش بینی های خود را درباره سقوط بیت کوین، اولین و بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بیان کرده است.

 در روز جمعه، طالب گفت که آنچه که «در نهایت بیت کوین را از بین می برد، سقوط نیست، بلکه فروپاشی اجتناب ناپذیر است». وی افزود: «مدها بیشتر با بی تفاوتی تهدید می شوند تا انزجار».

این نظرات در زمانی بیان می‌شوند که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال با سطوح مختلفی از نظارت و نوسانات بازار مواجه هستند.

 در حال حاضر بیت کوین پیشتاز بازار رمزارز است، اما به گفته طالب، سقوط آن ممکن است آنطور که برخی انتظار دارند چشمگیر نباشد.

اوایل این ماه، طالب با اشاره به کاهش قیمت بیش از 85 درصدی نسبت به اوج خود، اشاره کرده بود که حجم معاملات بیت کوین به آرامی در حال ناپدید شدن است.

او هشدار داد که با کاهش حجم، دستکاری‌های بازار آسان‌تر می‌شود و در نهایت، اینگونه است که بیت‌کوین منفجر می‌شود.

 در حالی که نظرات طالب مطمئناً قابل تامل است، ضروری است در نظر بگیریم که دستکاری بازار و کاهش علاقه ریسک‌هایی هستند که مختص بیت‌کوین نیستند، بلکه چالش‌هایی هستند که بسیاری از دارایی‌ها در بازارهای مالی با آن مواجه هستند.

 طالب مدت‌هاست که منتقد فدرال رزرو و بیت کوین بوده است. او در یکی از توییت‌های قبلی خود اظهار داشت که این استدلال که بیت‌کوین جایگزین بهتری برای فدرال رزرو است ناقص است و تا آنجا پیش رفت که گفت: «فدرال رزرو بد است؛ بیت‌کوین بدتر است».

 او همچنین نقش بیت کوین را به عنوان یک محافظ در برابر تورم و ریسک های تامین مالی زیر سوال برد و مواردی را برجسته کرد که قیمت بیت کوین در سناریوهایی کاهش یافت که قرار بود به عنوان محافظ عمل کند.

 به‌عنوان فردی که در درک ریسک و عدم قطعیت شهرت دارد، دیدگاه‌های احتیاطی طالب در مورد بیت‌کوین، تعادلی اساسی برای احساسات صعودی که اغلب در فضای کریپتو شنیده می‌شود، ارائه می‌کند. اینکه آیا بیت کوین همانطور که طالب پیشنهاد می کند با "فروپاشی اجتناب ناپذیر" روبرو خواهد شد یا به تکامل و انطباق با چالش های بازار ادامه خواهد داد، یک سوال باز باقی می ماند.

 

منبع: اقتصادآنلاین

برچسب: جهان اقتصاد ، تورم ، بازار سرمایه ، فدرال رزرو ، بیت کوین ، ارزش بیت کوین ، رمزارز ، صنعت رمزارز ، صنعت استخراج رمزارز ، اخبار روز ، فدرال رزرو آمریکاhttps://jahaneghtesad.com/direct/6878


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |