پنج شنبه 31 خرداد، 1403

کدخبر: 3583 11:28 1402/03/17

پس از فضای مجازی دولت به سوی هوش مصنوعی آمد!

دسته‌بندی: فناوری

پس از فضای مجازی دولت به سوی هوش مصنوعی آمد!

دسته‌بندی: فناوری

وزیر ارتباطات می‌گوید متولی ایجاد قوانین در زمینه هوش مصنوعی، شورای عالی فضای مجازی است و اعضای آن در حال حاضر در حال کار بر روی سند توسعه هوش مصنوعی هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین امور در محیط زیست در دنیا هوشمندشدن و الکترونیک‌شدن خدمات است که منجر به کاهش سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری می‌شود، گفت: پنجره ملی خدمات دولت هوشمند سال گذشته راه‌اندازی شد و بیش از ۹۵ درصد دستگاه‌ها متصل هستند و ۵۰ درصد خدماتشان را از این طریق ارائه می‌دهند.

به گفته وزیر ارتباطات، امسال هدف‌گذاری این است که ۱۰۰ درصد خدمات از این طریق ارائه شود و ۲۰ درصد خدمات دولت هم هوشمند شود. او گفته این قطعاً غیر از مزایایی مثل حذف امضای طلایی و حفظ کرامت مردم، کاهش سفرهای غیرضروری مردم را در بر دارد.

وی همچنین اظهار کرد: متولی ایجاد قوانین در زمینه هوش مصنوعی، شورای عالی فضای مجازی است که بر روی سند توسعه هوش مصنوعی در حال کار هستند.

وزیر ارتباطات افزود: ما هم از یک سال و نیم قبل مرکز توسعه هوش مصنوعی را راه‌اندازی کردیم و بر اساس آن همه دستگاه‌ها ظرفیت‌هایی که هوش مصنوعی برایشان ایجاد می‌کند را احصا خواهند کرد.

 

برچسب: جهان اقتصاد ، فضای مجازی ، هوش مصنوعی ، وزیر ارتباطات ، عیسی زارع پور ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/3583


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |