سه شنبه 02 مرداد، 1403

کدخبر: 16723 17:30 1403/03/27
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران:

پروژه بار برگشتی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد ، افزایش ۲۰ درصدی میزان تولید کنسانتره با اجرای پروژه بار برگشتی

دسته‌بندی: صنعت و معدن
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران:

پروژه بار برگشتی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد ، افزایش ۲۰ درصدی میزان تولید کنسانتره با اجرای پروژه بار برگشتی

دسته‌بندی: صنعت و معدن

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه بار برگشتی خبر داد و گفت: این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

مجتبی حمیدیان، در بازدید از پروژه بار برگشتی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به کمبود ذخایر سنگ، پروژه‌ای با نام پروژه "بار برگشتی" طراحی شد تا بتوانیم آهن باقی مانده از سنگ‌های برگشتی از کارخانه فرآوری را استخراج کنیم.

 

وی با بیان اینکه این پروژه علاوه بر کمک به جدا کردن محصول از باطله موجب کاهش استهلاک دستگاه‌ها می‌شود افزود: پروژه بار برگشتی به افزایش ظرفیت مجموعه پایین‌دستی و کاهش هزینه خط بالادستی کمک می‌کند.

 

حمیدیان با اشاره به اینکه معادن به سمت سنگ‌های دانه‌بندی رفته اند و این در حالی است که ما امکان استفاده از این سنگ‌ها را نداریم تصریح کرد: پروژه بار برگشتی امکان استفاده از سنگ‌های دانه‌بندی را هم مهیا می‌کند.

 

وی اضافه کرد: هم اکنون بخش‌های زیرسازی فونداسیون‌ها در حال اجراست و تا پایان تابستان فاز اول این پروژه به اتمام می‌رسد.

 

حمیدیان از تکمیل پروژه بار برگشتی تا پایان سال خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که با بهره‌برداری از این پروژه حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد میزان تولید کنسانتره شرکت سنگ آهن مرکزی ایران افزایش یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: با اجرای پروژه بار برگشتی، طرح توسعه کارخانه کنسانتره در دستور کار قرار می‌گیرد تا به این ترتیب ظرفیت کارخانه کنسانتره از ۳.۲ میلیون تن به حدود ۵.۲ میلیون تن برسد و خوراک گندله تامین شود.

 

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در ادامه از مراحل ساخت ساختمان اداری مجموعه پرعیارسازی بازدید کرد و در حین افتتاح ساختمان کارگران بخش بستر همگن سازی، قول مساعد برای افزایش خدمات رفاهی کارگران داد.

 

گفتنی است ساختمان دوم کارگران بخش بستر همگن ساز نیز در حال ساخت است که با دستور مدیرعامل روند اجرای آن سرعت می‌گیرد.

برچسب: تولید کنسانتره ، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ، پروژه بار برگشتیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16723


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |