یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 6840 17:55 1402/06/02
از عراق گوشی نخرید ریجستری نخواهد شد

ورود کامیون های صادراتی به مرز چذابه ممنوع شد

دسته‌بندی: تجارت
از عراق گوشی نخرید ریجستری نخواهد شد

ورود کامیون های صادراتی به مرز چذابه ممنوع شد

دسته‌بندی: تجارت

مدیر گمرک چذابه گفت: موبایل‌هایی که توسط زائران در بازده زمانی از بیست مردادماه امسال لغایت ۲۵ شهریور از کشور عراق خریداری و وارد کشور می‌شوند ریجستری نخواهند شد.

رضا رئیسی کیا مدیر گمرک چذابه امشب اظهار کرد: با توجه به آغاز تردد زوار اربعین، از ابتدای شهریور لغایت بیست شهریور واردات کلیه کامیون‌ها صادراتی به مرز چذابه ممنوع شد.

وی افزود: این کامیون‌ها برای صادرات کالای خود می‌توانند از مرزهای جایگزین استان کرمانشاه و در خوزستان از مرز دریایی خرمشهر استفاده کنند.

مدیر گمرک چذابه با تاکید بر اینکه زائران از خرید گوشی جدید از عراق خودداری کنند، گفت: موبایل‌هایی که توسط زائران در بازده زمانی از بیست مردادماه امسال لغایت ۲۵ شهریور از کشور عراق خریداری و وارد کشور می‌شوند ریجستری نخواهند شد.

رئیسی کیا بیان کرد: این تصمیم توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گرفته شده و جهت جلوگیری از برخی سوءاستفاده‌ها در ایام اربعین گرفته شده است.

پایانه مرزی چذابه دومین مرز پر تردد در خورستان است و روزانه به طور میانگین بین ۲۰۰تا ۷۰۰ کامیون از این مرز به سمت عراق خارج می‌شدند که عمده مواد صادراتی آن‌ها غذایی و مصالح صادراتی است.

 

منبع: فارس

برچسب: جهان اقتصاد ، عراق ، بازار موبایل ، واردات موبایل ، اربعین ، زائران اربعین ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/6840


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |